​Android 7.0 стане ще більше схожа на iOS

28 февраля 2016

Android 7.0 стане ще більше схожа на iOS

18 травня в каліфорнійському комплексі «Шорлайн Амфітеатр» буде представлена наступна версія операційної системи Android. На сторінці розробників Google вже з'явилися перші скріншоти Android 7.0, відомої як Android N, і опис деяких можливостей платформи.

Насамперед було помічено, що в новій ОС на додаток до стандартного меню з точками Google представила «гамбургер»-меню. Судячи з усього, у фінальній версії буде два варіанти. «Гамбургер»-меню будуть доступні в розділі налаштувань, а інший варіант в інших частинах системи. У міру появи нових скріншотів можна розраховувати на прояснення цього питання.

Що стосується основних змін, то вже відомо, що багато в Android 7.0 буде запозичено у iOS. Перш за все платформа скопіює принцип організації інтерфейсу iPhone і iPad - ярлики додатків будуть знаходитися безпосередньо на головному екрані. В Google довго вважали, що меню життєво необхідно тим користувачам, які насолоджуються чистим робочим столом. Однак тепер від окремого розділу вирішено позбутися. Є припущення, що в новому Android архаїчне меню додатків можна буде включати через настройки - так Google спасеться від гніву тих, хто заговорить про незручності і сліпому наслідуванні Apple.

Інша запозичення у iOS - підхід до розробки додатків для iPad. Google сформувала вимоги для розробників адаптувати софт для планшетів на манер гаджетів Apple. В результаті Android-додатки для планшетів, нарешті, перестануть бути витягнутими мобільними версіями. В Android 7.0 також з'явиться підтримка «розумних» стилусів і дисплеїв Force Touch. Власникам «гуглофонів» стане доступний багатовіконний режим, як на iPad і автоматичне включення нічного режиму (аналог Night Shift в iOS 9.3). На повідомлення з чатів можна буде відповідати прямо у вікні повідомлень (функція швидких повідомлень в iOS).

За даними на початок лютого темпи поширення Android 6.0 Marshmallow вкрай низькі: операційною системою, випущеної восени, користуються всього 1,2% власників Android-гаджетів. Навіть у стародавнього Android 2.3 позиції набагато краще - 2,7%. Та ж історія з Android KitKat і Android Lollipop - майже 70% пристроїв на двох. Таким чином, актуальні версії Android доходять до людей приблизно через півтора-два роки після релізу. Відповідно, перше, що необхідно зробити Google - випустити таку ОС, щоб виробники не витрачали місяці на синхронізацію офіційної прошивки і фірмового лаунчер.

В цьому році прем'єра Android відбудеться на місяць раніше, ніж WWDC - захід, на якому розкажуть про iOS 10. Пояснення у цій поспіху просте - Google намагається випередити Apple, щоб уникнути розмов про копіюванні інтерфейсу. Але, судячи з того, що компанія має намір реалізувати в Android 7.0, критики з приводу запозичень навряд чи вдасться уникнути.