​Apple запатентувала гібридні бездротові навушники для iPhone

1 марта 2016

Apple запатентувала гібридні бездротові навушники для iPhone

Компанія Apple підкріпила чутки про майбутній відмову від 3,5-мм аудіороз'єми в iPhone 7 новим патентом на гібридні навушники, які можуть працювати як в дротовому, так і в бездротовому режимі.

Патент під назвою Detachable wireless listening device ( «від'єднується бездротове пристрій для прослуховування») описує пристрій навушників, які отримують звуковий сигнал або по звичайному кабелю, або за допомогою Bluetooth (або будь-якого іншого протоколу бездротової передачі даних).

По суті, документ описує звичайні навушники з двома кабелями. Перший з'єднує між собою лівий і правий динамік, а другий потрібен для підключення і джерела живлення для поповнення заряду батареї або передачі аудіосигналу. У тому випадку, якщо користувач відключив провід від джерела звуку, пристрій розпізнає цю подію і переходить в бездротової режим роботи.

Ідея гібридних навушників вперше була описана в патентній заявці 2012 року, оприлюдненою незабаром після релізу iPhone 5. З того моменту ми стали свідками релізу вже трьох нових модифікацій смартфона, однак навушники не зазнали ніяких змін.

Якщо порівняти свіжу патентну заявку Apple і зареєстровану в 2012 році, то можна помітити ряд відмінностей, найбільш важливим з яких є наявність магнітної системи кріплення. Стара версія документа описувала механізм підключення досить смутно, хоча саме цей елемент відіграє головну роль в зручності використання і зарядки навушників.

У листопаді минулого року з'явилися чутки про те, що у нових iPhone НЕ буде 3,5-мм аудіороз'єми, замість якого буде використовуватися Lightning-інтерфейс або бездротові технологій. Саме аналоговий роз'єм для навушників, як передбачається, є перешкодою для створення надтонкого iPhone.

У 2014 році Apple відкрила Lightning для сторонніх виробників. Це дозволило компаніям почати випуск навушників і інших аксесуарів з підтримкою фірмового інтерфейсу Apple. Пізніше самі купертіновци представили сумісні з Lightning навушники під брендом Beats by Dre.

З чуток, Apple планує відмовитися від мініджек в iPhone 7 на користь другого динаміка. Так це чи ні, ми дізнаємося тільки навесні на офіційній презентації нового покоління смартфонів.