Charge 3 - ідеальна портативна акустика.

16 августа 2016

Усі люблять музику, але не потрібно забувати про якісне звучання. Ось зразу ми зустрічаємось з основною проблемою усіх «віків та народів», а саме – якісним звучанням останньої. Трендом останніх 10 (або і більше років) залишається питання портативної акустики. Можна сказати: «Слухай музику в навушниках і не переймайся», але звідси виникає наступне питання: «Як слухати музику з друзями на природі?». Також з навушниками? Навушники це добре, але нам потрібен інший форм-фактор, для компанії, для природи, офісу чи дому. Зараз на ринку багато гідних моделей, але піде мова про ту, котра мені найбільше запам’яталась – JBL Charge 3.


 • Суть.

Одразу про головне. Звук тут не просто розкішний. Мене, меломана (аудіофіла) він дуже здивував. Загальну якість звуку я б оцінив на 9/10. Але потрібно пам’ятати, що вуха та сприйняття звуку у всіх різне, музику слухають усі не однакову. Я спробував максимально узагальнено оцінити якість звуку різними стилями. Для тестування я використав, а хоча самі все прочитаєте... Для тесту використовував iPhone 6 + налаштування еквалайзеру (рок. Як на мене він найкращий) з стандартним плеєром. Також Nexus 5 з кастомними (бла-бла-бла, кастомна прошивка, ядро та еквалайзер з пресетом рок + підсилені низькі частоти) з плеєром PowerAMP + стрімінг з Vk. Про стрімінг сервіси я напишу окремо. Для тесту використав такі стилі: клубну музику, гранж, важкий рок і реп.


 • Низькі частоти.

Я ніколи не поділяв думки людей про те, що портативна акустика може «видавати» хороший звук, особливо у плані низьких частот. Charge 3 показує приголомшливий результат у цьому випадку. Клубна музика звучить добре, навіть краще ніж добре. Гранж розкриває майже усю гамму гітарних рифів. При прослуховуванні важкої музики (металкор, постхардкор), Charge 3 почував себе більш ніж комфортно. Не було «перевалів» у бас, гроул, скрім було чути чітко без спотворення, хрипів чи т.п. Далі про реп. Бас чіткий та оксамитовий, загалом дуже приємний. Розпочали з низьких частот, значить продовжимо по мірі зростання. • Середні частоти.

Тут коротко. «Клубняк» - нічого тут сказати не можу. Звук є та й добре. Гранж – звук чистий, нема перемішування з низькими чи високими частотами (про них далі). Важка музика – усе чітко, без спотворень. Можна легко почути розділення декількох гітар, відділяється бас-гітара, вокал чіткий (можна почути переходи при розщепленні звуку). Реп – звук ідеальний, «вокал» прослуховується добре. Загалом по середніх частотах можу сказати так – все краще ніж могло б бути. Додам ще ремарку про «поп». Тут його можна слухати з задоволенням.


 • Високі частоти.

Ось тут більшість портативних акустик можуть з нами попрощатись, звук в них просто «плоский». Тут вже усе навпаки. «Соковита» палітра звуку лише підкреслюється високими частотами. Далі по стилям. «Клубняк» - не можу сказати що там дуже використовуються високі частоти, але ті композиції що були прослухані лише підтвердили те, що Charge 3 з ними спокійно може впоратись. Гранж – звук дуже «солодкий», можна слухати вічність. Гітарні соло – без проблем. Металкор та інші – аналогічно з гранжем почувають себе добре на високих частотах. Динаміки не «з'їдають» звук. Тут все ок. Реп – емммм, чути добре ;)


Тут декілька скріншотів з піснями.


 • Про Vk, формати і т.п.

Звук в Vk далеко не ідеальний, оскільки бітрейт буває від 64 кбіт/с і вище. Слухати можна, звісно, якщо це не запис з концерту улюбленої групи. Під час тесту у більшості випадків був .mp3, лише 1 альбом був в форматі .flac. Про те чи була різниця між ними – промовчу, оскільки я її тут не чув.


 • Занудство.
 • Перерахую технічні характеристики та інше:
 • Аудіо-вихід: 3.5мм
 • Потужність: 20 Вт
 • Діаметр динаміків: 50мм
 • Частоти: 65 Гц – 20 кГц
 • Сигнал/шум: ≥ 80 дБ
 • Акумулятор: 6000 мАг (15 годин музики)
 • Захист від води: IPx7


 • Висновки.

JBL Charge 3 показав себе ідеальною портативною акустикою для дому, офісу, вулиці та інших, ваших, кейсів використання. «Переварює» абсолютно усю музику. Проте є один мінус, хоча це навіть не мінус, а нюанс, звук може зіпсуватись при «перевантаженні» на низьких і високих частотах (за умов, якщо «крутити» еквалайзер). Захист від води, хороша форма, корпус, звук, автономність. І ще одне, зверху описана абсолютно моя думка, тому ваші думки вітаються. Слухайте лише якісну музику.