​​Facebook і Instagram почали блокувати посилання на «ВКонтакте»

22 сентября 2015

Соціальна мережа Facebook і сервіс Instagram почали блокувати посилання на «ВКонтакте». З 20 вересня користувачі не можуть посилатися на сторінки російської соцмережі в коментарях і особистих повідомленнях.

При спробі розмістити посилання https://vk.com в особистому повідомленні або нового запису в Facebook, а також у коментарях під фото в Instagram з'являється повідомлення наступного характеру: «Матеріали, якими ви намагаєтеся поділитися, містять посилання, зареєстровану нашою системою безпеки як небезопасную ». Після спроби опублікування посилання на «ВКонтакте» настільна версія Facebook пропонує провести онлайн-сканування комп'ютера на наявність шкідливого ПЗ, для чого необхідно завантажити програму F-Secure Online Scanner.

«В цілях безпеки вашого аккаунта і запобігання поширенню шкідливого ПЗ серед ваших друзів ми допоможемо вам усунути цю проблему», - йдеться в повідомленні Facebook, після якого аккаунт блокується до закінчення перевірки. Instagram просто не завантажує подібні посилання. При цьому посилання «ВКонтакте» на сторінки користувачів, фото та відеоматеріали відправляються без будь-яких проблем.

Раніше «ВКонтакте» перестала підтримувати активні гіперпосилання на Instagram. Багато пов'язали це з виходом власного фотододатку російської соцмережі під назвою Snapster. Засновник «ВКонтакте» Павло Дуров розкритикував керівництво соціальної мережі за подібне рішення, назвавши його «боягузтвом і шкідництвом».