iOS 10: що чекають користувачі iPad Pro від нової платформи​

25 ноября 2015

iOS 10: що чекають користувачі iPad Pro від нової платформи

До моменту анонса iPad Pro компанія Apple випустила нову версію програмного забезпечення для своїх пристроїв - iOS 9. ОС отримала кілька нових функцій, які, як здавалося, ідеально підходять для пристрою з великою діагоналлю екрана. Ці зміни дійсно віщували вихід 12,9-дюймового iPad.


Підтримка опції картинка-в-картинці для відео та дзвінків FaceTime, режими багатозадачності Split View і Slide Over, розширена клавіатура і багато іншого дозволили Apple адаптувати операційну систему під великий iPad, підкреслюючи потенціал планшета, як пристрої для професіоналів. Але ще є деякі речі, які слід реалізувати в iOS 10, щоб використовувати переваги iPad Pro по максимуму.

iPad як другий дисплей для ПК

Якщо ви граєте або працюєте на комп'ютері і використовуєте iPad Pro для перегляду стрічки Twitter, електронної пошти, то для вас можливість використовувати планшет в якості другого дисплея для Mac «з коробки» стане дуже корисною.


Apple пропонує технологію AirPlay, яка в більшості випадків працює досить стабільно. За допомогою цієї функції можна передавати зображення через Apple TV з вашого Mac або iPad прямо на екран телевізора. Буде зручно, якщо компанія реалізує цей спосіб для iPad Pro, щоб з його допомогою розширити екран комп'ютера. Сторонні додатки вирішують цю задачу, але було б здорово отримати таку можливість від Apple за замовчуванням.

Інтерфейс додатків

Незважаючи на спроби Apple адаптувати iOS до великого екрану, у системі можна знайти безліч недоробок. Погляньте на Нотатки та пусте білий простір по обидві сторони від тексту. Незрозуміло, чи стане розміщення тексту на повну ширину екрану кращим рішенням, але необхідно скористатися прийомами для збільшення обсягу тексту, що відображається.


Багато невикористаного простору - загальна тенденція додатків на iPad Pro. Здається, що Apple зробили ставку на використання Split View або Slide Over. У додатку Пошта при ландшафтній орієнтації текст також оточений безліччю білого простору. До речі, де оптимізована під великий екран версія GarageBand, продемонстрована під час презентації iPad Pro? Як з'ясовується, вона ще не готова.

Інформація на екрані блокування

На заблокованому 12,9-дюймовому екрані iPad Pro ви можете бачити стільки ж інформації, скільки і на iPhone. Це величезна область, яку можна використовувати для відображення корисної інформації та інтерактивних сповіщень.


Чому б не подивитися отримане через iMessage зображення відразу з екрану блокування без необхідності запускати саме програми? Те ж стосується і вкладень в електронній пошті. Багато користувачів хочуть використовувати віджети на заблокованому екрані. Наприклад, була б до речі інформація про підключені Apple Watch. Сюди також корисно вивести події календаря, інформацію про погоду і останні новини.

Сітка додатків

На екрані iPad Pro сітка додатків має вигляд 5 × 4 в ландшафтній орієнтації і 4 × 5 в портретній. Для порівняння, в iPhone 6 Plus використовується сітка 6 × 4 і 4 × 6 відповідно. Таке співвідношення не несе ніякого сенсу. Чому на невеликому екрані iPhone уміщається в два рази більше додатків, ніж на величезному дисплеї iPad Pro?


Розмір нового iPad закликає Apple змінити сітку розташування піктограм не тільки для відображення їх більшої кількості, але і для відображення іншого роду інформації. Наприклад, віджетів.

Сторонні додатки

Неадаптовані під iPad Pro додатки вносять безлад. Звичайно, в цьому немає провини Apple, але компанії варто було б заздалегідь подбати про початковому наборі програм, оптимізованих для iPad Pro. Наприклад, офіційний клієнт Twitter виглядає дивно на великому екрані. Аналогічна історія з офіційним клієнтом Facebook - це просто розтягнутий на 12,9-дюймовий екран додаток для звичайних iPad.


YouTube і Netflix - два найпопулярніших програми для перегляду відео - також не були оновлені і не отримали функції картинка-в-картинці, Split View і Slide Over. Дуже дивно, чому Apple не звернулася заздалегідь до таких компаній і не попрацювала з ними над створенням додатків для iPad Pro. Передбачається, що великий iPad знаходився в розробці близько 2 років, а був показаний публіці за два місяці до старту продажів. Так чому ж для нього так мало адаптованого софта?

3D Touch

Для пристрою з Pro-сегмента відсутність технології 3D Touch виглядає дивно. Деякі користувачі, скептично ставилися до появи цієї функції в iPhone, настільки звикли до корисних властивостях 3D Touch, що продовжують за звичкою робити сильні натискання на дисплей iPad Pro.

Дану технологію можна використовувати під час редагування тексту. Сильне натискання на область клавіатури iPhone 6s викликає неймовірно корисний віртуальний трекпад. Для його активації на iPad Pro потрібно задіяти вже два пальці. Це не так зручно і інтуїтивно, як у випадку з 3D Touch.

Safari

Safari в iPad Pro розчаровує. Браузер не отримав жодних поліпшень та оновлення для нового «професійного» планшета. У вас немає можливості відкрити дві вкладки одночасно поряд один з одним. Цей прийом міг бути корисний при порівнянні цін і характеристик або при пошуку інформації.

У Safari раніше відсутня менеджер завантажень. У вас не вийде скачати MP3-файл з SoundCloud і додати його в свою музичну бібліотеку. Замість цього необхідно завантажити файл на вашому Mac, додати його в iTunes і медіатеку iCloud. Розширення браузера дозволяють зберегти музичні файли в Dropbox, але Mac все ще необхідний щоб імпортувати файл в iTunes і iCloud.

Аргумент проти OS X на iPad Pro

Існує думка, що iPad Pro повинен працювати на OS X через свого великого дисплея. На думку експертів, ця ідея не так хороша, як здається. OS X не адаптована під сенсорні екрани. Багато елементів системи, призначені для управління курсором, занадто малі для традиційних жестів. Замість цього в Apple повинні докласти максимум зусиль для оптимізації iOS під iPad Pro. Якщо ви вважаєте, що iOS не підходить для нового iPad, то ви й уявити собі не можете, як виглядатиме в цьому плані OS X. Ця не спрацює.


Поява гібридного пристрою з OS X і iOS в парі зі знімною клавіатурою і трекпадом виглядає більш реалістичним сценарієм, але останнє, що хочеться зробити, використовуючи будь iPad - запустити на ньому OS X. Планшети Apple славляться поєднанням високої продуктивності і простоти використання, тому вони так популярні.

Підсумки

В цілому, незважаючи на деякі програмні недоробки, iPad Pro дійсно хороший. Він не замінить ПК, але стане золотою серединою між класичним iPad і MacBook. З одного боку, навіть добре, що великий iPad пропонує менше можливостей, ніж комп'ютер. Але багато нюансів Apple могли б реалізувати краще. Використання Mac передбачає виконання якої-небудь роботи, в той час як на iPad Pro приємніше, ніж на комп'ютері або традиційному iPad, дивитися відео.

Але iPad Pro занадто дорогою. Для більшості користувачів покупка iPad Air 2 буде більш підходящим варіантом. Однак, якщо ви звикнете до 12,9-дюймовому дисплею, то вам буде дуже важко повернутися до маленького. У перший час екран здається величезним, але до нього дуже швидко звикаєш. Ті ж відчуття можна випробувати при переході на iPhone 6s Plus. Після такого просто не розумієш, як до цього можна було користуватися 4-дюймовим iPhone.