​«IPhone 7» не буде: Apple планує відмовитися від цифр у назві моделей iPhone і iPad

3 марта 2016

«IPhone 7» не буде: Apple планує відмовитися від цифр у назві моделей iPhone і iPad

Як відомо, компанія Apple іменує свої продукти за двома принципами. У назві iPhone і iPad використовуються порядкові номери, а в найменуванні моделей MacBook містяться цифри, відповідні діагоналі екрану ноутбуків. Але є велика ймовірність, що з релізом 9,7-дюймового iPad Pro компанія змінить стратегію нейминга своїх мобільних пристроїв.

Погодьтеся, нікому не прийде в голову говорити MacBook Air 2 або MacBook Pro 4, маючи на увазі порядковий номер покоління пристрою. MacBook Air випуску 2010 року іменується точно так же, як MacBook Air, випущений в 2013 році. Уточнюється лише діагональ екрану.

Іноді Apple повністю або частково змінює назву всієї лінійки пристроїв. Свого часу PowerBook перетворився в MacBook, а Power Mac став MacBook Pro. Зараз ходять чутки, що компанія відмовиться від слова «Air» і звичайні ноутбуки будуть називатися просто MacBook.

Зовсім інший випадок - iPhone і iPad. Моделі цих пристроїв іменуються за допомогою порядкових чисел: iPhone 4, iPhone 5, iPhone 6 (включаючи моделі «S») і так далі. Те ж саме стосується лінійки iPad.

За інформацією джерел мережі, Apple представить 21 березня новий 9.7-дюймовий iPad Pro без будь-яких цифр у назві цієї моделі. На практиці серія iPad Pro буде схожа на серію MacBook, де пристрої з однаковим ім'ям розрізняються лише діагоналлю дисплея. Це може привести до того, що після появи нової моделі планшета компанія замість класичного зниження вартості на $ 100 Apple буде прибирати з продажів попереднє покоління, як це відбувається зі старими і новими MacBook.

У підсумку зовсім скоро лінійка iPad може складатися з моделей Mini і Pro, що відрізняються тільки розмірами екрану.

Яким чином ця стратегія торкнеться iPhone, поки достовірно невідомо. За попередньою інформацією, смартфони будуть іменуватися наступним чином: iPhone SE (Special Edition з дисплеєм 4 дюйма), iPhone (4,7-дюймовий апарату) і iPhone Pro (5,5-дюймова модель).