Помилка 53 або до чого може привести ремонт кнопки "Home" на iPhone 6, 6s, 5s

7 февраля 2016

Помилка 53 або до чого може привести ремонт кнопки "Home" на iPhone 6, 6s, 5s

За останнім часом суттєво зросла кількість повідомлень на тематичних форумах про неполадки, що виникають в смартфонах iPhone, при установці iOS 9.2.1. Тільки в одному розділі сайту iFixit було відзначено понад 180 000 повідомлень, присвячених даній проблемі.

Користувачі повідомляють про те, що при запуску процесу оновлення (відновлення) операційної системи в iTunes, на екрані смартфонів з'являється повідомлення про «помилку 53», після чого гаджет відключається.

Проблема зачіпає тільки останні моделі комунікаторів, що проходили ремонт біометричного сенсора в неавторизованих сервісних центрах. При установці актуальної версії платформи, система, скануючи пристрій, фіксує наявність сторонніх елементів і якщо такі знаходяться - блокує доступ до гаджету.


Представники фірм, що займаються ремонтом мобільної техніки, вважають, що даний крок Apple спрямований саме проти неофіційних точок сервісного обслуговування. Заодно це повинно послужити уроком для користувачів, які на конкретному прикладі побачать, ніж обіцяє нехтування гарантійними умовами. Адже більшість користувачів, які звернулися з «помилкою 53» в службу техпідтримки Apple, рівним рахунком нічого не добилися - пристрої були визнані непридатними для ремонту.

У той же час представники Apple повідомляють, що блокування смартфонів є наслідком вторгнення в закриту систему Secure Enclave, що зберігає інформацію про відбитки пальців. Починаючи з оновлення iOS 9.2.1 були додані нові інструменти для захисту даних користувача, які й провокують відключення пристрою в разі виникнення загрози передачі цих даних третім особам. Однак не зовсім зрозуміло, чому блокується доступ до гаджету цілком, а не відключається сенсор (можливість деактивації датчика самим користувачем присутній і в iPhone 5s, iPhone 6 і в iPhone 6s).

У будь-якому випадку, настійно рекомендується не оновлюватися до актуальної версії iOS, якщо датчик Touch ID в смартфоні iPhone проходив ремонт не у фахівців сервісної служби Apple.

Тим часом на YouTube починають з'являтися відеоінструкції від ентузіастів щодо вирішення проблеми в домашніх умовах: