​Стів Джобс на екрані: правда і вигадка

25 октября 2015

Недавня прем'єра фільму «Стів Джобс» викликала справжній фурор, зібравши за перший вікенд понад $ 2 млн. Що цікаво, екранний життєпис засновника Apple не може бути названо таким в повній мірі. Справа в тому, що автори байопіку не поскупилися додати в картину неабияку порцію художнього вимислу, щоб зробити картину більш кінематографічною.

Звинувачувати режисера і сценариста в підробленні фактів не зовсім доречно. Такої думки дотримується критик видання Yahoo Tech Гленн Макдоналд, вивчив кожну сцену фільму з метою відокремити реальні події від вигадки.

«Якщо ви бачили хоч один трейлер кінострічки, то могли помітити - будемо чесні - повна відсутність схожості персонажів зі своїми героями», - говорить Гленн.

Майкл Фассбендер, який виконав роль Стіва Джобса, неодноразово піддавався критиці з-за свого екранного вигляду. Крім того, співзасновник Apple Стів Возняк підтвердив, що багато сцен в фільмі не відбувалися в житті.

«Між мною і Стівом ніколи не було тієї розмови, в якому я звинувачую його в крадіжці моїх ідей. Також я і думки не допускав про те, що Apple - виключно моя заслуга », - сказав Віз.

Незважаючи на значну частину вимислу у фільмі, Віз схвалив «Стіва Джобса», назвавши його одним з кращих фільмів про свого друга з часів Піратів Силіконової долини. Більше того, за його словами, він в буквальному сенсі відчув, що знову став учасником тих подій, які пережив одного разу. Можна було припустити, що доброзичливість Воза обгрунтована гонораром в $ 200 000, проте касові збори говорять про зворотне.

Як відомо проти показу картини виступала вдова Джобса, яка звинуватила творців фільму у знущанні над образом її покійного чоловіка. Як заявила Пауелл, представляти засновника Apple в ролі нахабного і нелюдського тирана - верх безтактності. Однак Уолт Моссберг, головний редактор журналу The Verge і за сумісництвом колишній друг Джобса, не погодився з такою думкою, відзначивши наступне: «Він не показаний з того боку, якої так боялася [Лорен]. Хоча безумовно, сюжет фільму досить далекий від біографії Айзексон ».

«Стів Джобс» може похвалитися демонстрацій безлічі реальних подій. Так, наприклад, сам Фассбендер наполіг на тому, щоб включити у фінальну версію сцену, де Джобс миє ноги в туалеті. Це відбувалося насправді і, на думку Майкла, повинно порадувати справжніх фанатів.