​Топ-10 функцій Android, які повинна скопіювати iOS 10

15 декабря 2015

Топ-10 функцій Android, які повинна скопіювати iOS 10

Незважаючи на те, що говорить Apple, пристрої на платформі Android не так і погані. Багато смартфони, начебто Moto G коштують дешевше і працюють швидше найдоступніших пристроїв на iOS. А деякі компоненти зразок камери в «гуглофонах» вартістю до $ 200 успішно конкурують з топовими рішеннями Apple.

Останні кілька років Google активно працювала над поліпшенням інтерфейсної частини Android, доводячи до розуму багато аспектів фірмової програмної оболонки. Десять з них стали б ідеальним доповненням до прийдешньої iOS 10.

10. Більш гнучкий підхід до безпеки і облік місця розташування

Протягом багатьох років Apple натякала на можливості зміни функціональності iOS в залежності від місця, в якому знаходиться користувач, будь то офіс, навчальний заклад чи автомобіль. Android пропонує два варіанти виконання цієї функції. Smart Lock автоматично відключає перевірку пароля на екрані блокування, коли пристрій знаходиться «у довіреному місці». Наприклад, при підключенні смартфона по Bluetooth в автомобілі або в режимі з'єднання з «розумними» годинами. Друга реалізована окремими виробниками начебто Motorola і дозволяє змінювати функціональність режиму оповіщень в залежності від того, де знаходиться пристрій і навіть - як воно орієнтоване в просторі.

9. Анімовані шпалери

По можливості конфігурації шпалер робочого столу операційна система Google давно перевершує iOS. Android дозволяє міняти зображення буквально в пару торкань. Крім того, можна використовувати повністю анімовані 3D- або 2D-шпалери. Вихідний набір динамічних і статичних фонових картинок у Apple надзвичайно обмежений, тому в очах багатьох споживачів Android виграє в цьому аспекті.

8. Підтримка декількох користувачів

OS X підтримує багатокористувацький режим. Починаючи з Android 5.0, власники багатьох пристроїв отримали можливість створювати кілька акаунтів. Можливо, ця функція більше підходить планшетах, ніж смартфонам, проте вона дозволяє без побоювань передати мобільний девайс іншому користувачеві. Передбачається, що дана можливість в iOS знаходиться на стадії розробки.

7. налаштовується, розмір папок, віджети

iOS встановила стандарт зовнішнього вигляду домашнього екрану, який передбачає простий спосіб створення папок. Але Android пішла далі і пропонує широкі можливості по налаштуванню розташування іконок на домашньому екрані і більш раціональне використання робочої області смартфонів. Apple безперечно варто додати гнучкості, притаманної платформі Google: зробити роботу з папками більш зручною, додати можливість міняти розмір іконок.

Віджети - одна з головних особливостей інтерфейсу Android. Інтерактивні елементи можна закріплювати на робочому столі, розширюючи його функціональність. Користувач може винести на домашній екран великий годинник, вибрані контакти, стрічку Facebook, останні вхідні листи, ярлики для заданих заздалегідь маршрутів навігатора і т.д.

6. Безлімітне хмара Google Фото

Apple мотивує купувати підписку на додатковий простір в iCloud, пояснюючи це тим, що у користувачів не вистачає місця під резервні копії і фотознімки. Google дозволяє зберігати налаштування і оптимізовані версії фото в необмеженій кількості навіть на самих бюджетних Android-апаратах.

5. Віртуальні кнопки

Багато фанатів Apple можуть з цим не погодитися, але відмова від фізичних кнопок на користь віртуальних дозволив позбутися великої «підборіддя» Android-пристроїв без шкоди для функціональності. У iOS 9 з'явилася віртуальна кнопка Назад в лівому верхньому кутку екрану, але вона не так інтуїтивна і зручна, як на Android. Відмова від кнопки Home дозволить збільшити розмір екрану, зберігши габарити iPhone. Зрештою, для датчика Touch ID можна знайти інше розташування.

4. Google Now

Помічник від Google автоматично пропонує контекстні картки з інформацією про навігації, погоду, новини, події та багато іншого. Apple спробувала реалізувати аналогічні можливості в iOS 9 за допомогою функції Proactive Assistant. Але підсумковий результат лише віддалено нагадує Google Now. Apple необхідно виконати величезну роботу, щоб створити справжню альтернативу помічникові Google.

3. Налаштування сповіщень про надзвичайні ситуації

У iOS і Android є підтримка «державних оповіщень» (система оповіщення про зниклих дітей AMBER або про урагани та інших стихійних лихах), але в Android набагато більш гнучкі налаштування з можливістю обмежити її роботу в нічні години, тоді як в iOS реалізований підхід «все або нічого ». Такі несподівані повідомлення можуть налякати користувача під час водіння або сну. Android дозволяє ділити оповіщення на серйозні і екстремальні, відключати вібрацію і вибирати частоту одержання повідомлень.

2. Режим DayDream

Заставки можуть бути не тільки красивими, але і корисними. Android пропонує користувачам функцію DayDream, яка дозволяє відображати інформацію на екрані під час зарядки. При підключенні до док-станції можна виводити на екран годинник або новинну стрічку. DayDream включає циферблати, анімовані шпалери, фотогалерею й інший контент. Apple могла б запозичити функцію, оскільки вона дозволяє гаджету бути корисними навіть у ті моменти, коли він нічого не робить.

1. Рядок стану в стилі Mac

Вперше представивши графічний інтерфейс, Apple зарезервувала панель стану у верхній частині екрана для опцій меню. У ході розвитку даний рядок в Mac отримала додаткові індикатори та іконки годин, пошуку, центру повідомлень. Дане простір в iOS залишається практично порожнім, а використовуються елементи у вигляді назви стільникового оператора або заряду батареї у відсотках здаються зайвими. Android використовує рядок стану для різних системних оповіщень, сторонніх додатків, статусу завантаження файлів, завершення установки програм. Більш широкі можливості для цієї області стали б корисним доповненням для iOS 10.


А які особливості Android ви б хотіли бачити в iOS 10?