​Учені розповіли, чому ви повинні використовувати «нічний режим» в iOS 9.3

28 января 2016

Учені розповіли, чому ви повинні використовувати «нічний режим» в iOS 9.3

Прийдешня iOS 9.3 не містить великого числа нововведень, але одна з її особливостей безумовно заслуговує пильної уваги. Власники мобільних пристроїв від Apple отримають в своє розпорядження так званий «нічний режим», який буде позитивно впливати на їх самопочуття і якість сну.

Дисплей практично кожного гаджета випромінює синій колір, який абсолютно не впливає на людину протягом дня, але негативно впливає в нічний час доби.

Синє випромінювання дисплеїв iPhone і iPad збиває наш біологічний годинник: під час використання смартфона або планшета перед сном людський організм блокує вироблення гормону мелатоніну, що допомагає заснути. Недостатня кількість мелатоніну призводить до проблем зі сном.

Численні дослідження впливу синього спектра на здоров'я людини пов'язують вплив небажаного випромінювання з розвитком хвороб серця, діабету, ожиріння і навіть раку. Вченим з Гарварда шляхом зміни інтенсивності біологічних процесів вдалося зафіксувати збільшення рівня цукру в крові і зниження вироблення відповідального за наступ почуття насичення гормону лептину у 10 обстежуваних.

За словами автора порталу Cult of Mac Киллиана Белла, його самопочуття значно покращилося після того, як він почав використовувати «нічний режим» в бета-версії iOS 9.3.


Коли режим «Нічна зміна» активований, дисплей iPhone і iPad набуває помаранчевий відтінок, що ніяк не позначається на якості зображення. Якщо перед сном ви любите читати, грати в ігри або дивитися відео, то нічний режим обов'язковий для вас. Вам скажуть спасибі не тільки ваші очі, але і ваші близькі.