​За що лають iOS 9: проблеми нової платформи Apple

24 сентября 2015

У п'ятницю, 25 вересня, стартують продажі iPhone 6s і iPhone 6s Plus, які працюють на операційній системі iOS 9. Представлена 16 вересня, вона викликала потік критики. Експерти Rbc вирішили з'ясувати, чи дійсно нова операційка Apple настільки погана.

Вже третій рік поспіль вихід нової версії iOS супроводжується шквалом критики. Два роки тому Apple-спільнота розкололася на два табори: тих, хто прийняли новий плоский дизайн iOS 7, і тих, кому «не до душі кольора сімки».

Рік тому вийшла iOS 8, яка тут же стала найбільш проблемною версією операційної системи в історії. Баги, вильоти, зависання, жахливі «гальма» на старих пристроях начебто iPhone 4S і iPad 2. Найбільше по мережі розійшлася історія одного власника iPhone: iOS 8 посадила батарею його смартфона з 100% до нуля за 1:00!

Загалом, у 2014 році власники Apple-пристроїв, мабуть, вперше пізнали, що таке, коли телефон або планшет гальмує. До честі компанії, вона швидко випустила кілька критичних оновлень і все встало на свої місця.

І ось тепер - iOS 9. Версія, яка задумувалася як найстабільніша і продуктивна. Але інтернет знову обговорює не її нові функції, а вильоти і «гальма». Ряд користувачів відзначили, що їх влаштування стали працювати повільніше після оновлення, тому деякі критикують iOS 9 за це. Познущалися навіть над слоганом: «Найсерйозніша операційна система тепер ще серйозніше ... гальмує». У дійсності, оптимальним рішенням буде дати «дев'ятці» кілька годин для повної індексації та завершення решти фонових завдань.

Ще одна поширена проблема, з якою стикаються користувачі після оновлення ПЗ - труднощі при підключенні до Wi-Fi. Помилки, які були виявлені: неможливість підключення до бездротової мережі, проблеми з введенням пароля, неактивні настройки, обрив з'єднання, низька швидкість з'єднання. Велика частина подібних збоїв вирішується скиданням мережевих налаштувань в розділі Основні -> Скидання -> Скидання налаштувань мережі.

За результатами опитувань, виявилося, що великий відсоток користувачів iOS 9 відчувають, що акумулятора стало вистачати на менший час роботи. Труднощі даного питання полягає в тому, що оцінити тривалість життя батареї можна лише суб'єктивно, тому що цей аспект залежить від особливостей використання iPhone і iPad, а тому вельми важко визначити, що саме є причиною даної проблеми.

Наскільки все погано? Однозначно сказати важко. У кожного користувача своя історія з оновленням: хтось дійсно стикається з проблемами на кшталт погіршення часу автономної роботи, а хтось напевно вигадує, підкидаючи дров у багаття. Проблеми залежать і від пристрою: на тестовому iPad Air 2 iOS 9 працює відчутно швидше, ніж 8.4 (за вирахуванням декількох дивних зависань додатки «Музика»), а iPhone 5, навпаки, став «думати» довше.

Напередодні Apple випустила оновлення iOS 9.0.1, який має вирішити найістотніші проблеми. В описі до нього зазначено, що в новій версії виправлена проблема з Неспрацювання будильника. І можна уявити собі гнів людини, яка проспав що-небудь важливе тільки тому, що через оновлення операційної системи його не розбудити пристрій за $ 600.

iOS 9 - не ідеальна система. Поки що вона не до кінця налагоджена, а деякі з'явилися функції Apple доведеться доопрацьовувати в оновленнях. Apple практично напевно приведе все в порядок протягом декількох тижнів, і ми отримаємо iOS 9 в тому вигляді, в якому вона замислювалася. Проте практично всі нововведення розробників припали дуже до місця. Платформа стала зручніше і функціональніша. Чи не цього ми всі чекали.