​5 найгірших дизайнерських рішень Apple в 2015 році

13 декабря 2015

5 найгірших дизайнерських рішень Apple в 2015 році

Apple вважається законодавцем мод у сфері дизайну електроніки. Багато виробників сліпо копіюють продукти компанії, вважаючи, що імітація «яблучних» виробів допоможе їм збільшити продажі.

У 2015 році Apple представила кілька новинок. Деякі із запропонованих дизайнерських рішень все ж важко назвати вдалими і гідними наслідування. Навіть шанувальники компанії, які прагнуть придбати кожен продукт компанії, розкритикували елементи дизайну Apple-девайсів, які виглядають дивно або не є ергономічними. MacDigger.ru пропонує п'ять найневдаліших дизайнерських рішень в продуктах Apple 2015 року.

Lightning-роз'єм Magic Mouse 2

Нової мишкою Magic Mouse 2 не можна користуватися під час підключення до джерела живлення через специфічне розташування порту для зарядки.

Magic Mouse 2 підключається до комп'ютера через Bluetooth і не вимагає використання батарей типу AA, а містить вбудований акумулятор. Незважаючи на те, що пристрій заряджається досить швидко - 2 хвилини достатньо для 9:00 автономної роботи - багато розкритикували дизайнерський хід з Lightning -конектором. Справа в тому, що роз'єм для зарядки знаходиться на нижній поверхні миші, тому в той момент, коли вона заряджається, користувач не може працювати з комп'ютером.

Користувачі в Мережі навіть запропонували главі Apple Тіму Куку звільнити інженера, відповідального за розробку нової моделі комп'ютерного маніпулятора.

«Горбатий» чохол для iPhone 6s

На початку грудня Apple почала продажі виробу під назвою Smart Battery Case. Новинка являє собою чохол з вбудованим акумулятором для смартфонів iPhone 6s і iPhone 6. Він захищає мобільний пристрій від механічних впливів і збільшує час його автономної роботи. Спірний дизайн фірмового аксесуара для iPhone 6s став предметом жартів інтернет-користувачів і конкурентів компанії.

Користувачі висміяли дизайн продукту, який суперечить принципам американської компанії. Акумулятор сильно випирає з корпусу чохла, що збільшує товщину поміщеного в нього iPhone 6s. Хоча Apple могла рівномірно розподілити її по задній частині. Дизайн спірне, кажуть журналісти, нагадуючи, що такі ж почуття викликала фірмова док-станція Magnetic Charging Dock для Apple Watch.

Існує, однак, правдоподібне пояснення вельми специфічного дизайну Smart Battery Case: інженерам Apple треба було уникнути позову від компанії Mophie - лідера на ринку чохлів-батарей.

Зарядка Apple Pencil за допомогою iPad Pro

Разом з 12,9-дюймовим планшетним комп'ютером iPad Pro компанія Apple випустила Apple Pencil - стилус, який, взаємодіючи з пристроєм, визначає силу натиснення, місце розташування і нахил, достовірно імітуючи роботу зі звичайним олівцем.

Pencil обладнаний дуже невеликий батареєю, тому він заряджається дуже швидко: всього 15 секунд зарядки забезпечують до півгодини роботи. Однак зарядка здійснюється незвичайним способом: за допомогою роз'єму Lightning, який знаходиться під ковпачком у верхній частині стилуса, - його потрібно підключити до відповідного роз'єму Lightning планшета. У багатьох є сумніви в зручності такого способу зарядки. До того великий ризик пошкодити стилус.

Втім, експерименти показали, що викликати механічне пошкодження Apple Pencil досить складно.

MacBook позбувся «яблука», яке світиться і коннектора MagSafe

На початку року Apple випустила новий MacBook, який є найтоншим і легким портативним комп'ютером компанії. Товщина моделі - 13,1 мм, вага - від 920 р Справжнє обурення фанатів бренду викликав той факт, що в Mac-ноутбуках зразка 2015 фірмовий логотип «яблучної» компанії більше не підсвічується.

Apple з легкістю відмовляється від полюбилися користувачам речей. З минулого року компанія перестала випускати продукти з приставкою «i», а тепер вирішила позбавити користувачів ноутбуків «світиться» яблука. Пояснення останнього факту просте - підсвічуванням пожертвували заради зменшення товщини корпусу ноутбука.

Інший негативний момент, який відзначають власники MacBook - відсутність фірмового коннектора MagSafe, який часто виручав користувачів ноутбуків Apple. Справа в тому, що цей коннектор магнітний, тому якщо випадково зачепити провід або забути про нього, взявши MacBook Air або MacBook Pro в руки, кабель відстібається, не викликаючи механічних пошкоджень.

Клавіатура Smart Keyboard для iPad Pro

Для деяких фізична клавіатура залишається найбільш зручним способом працювати і записувати ідеї при роботі на смартфонах і планшетах. Разом з новим 12,9-дюймовим iPad Pro компанія Apple представила фірмову клавіатуру-чохол. Аксесуар підключається до пристрою через новий інтерфейс Smart Connector і може похвалитися особливим механізмом клавіш. На жаль, Apple забула наділити ці самі клавіші підсвічуванням, отчого користуватися пристроєм у вечірній час не дуже зручно.


Ну і, звичайно, «горб» - куди без них. У складеному стані частина клавіатури з кнопками виступає надповерхнею пристрою