​5 порад, як збільшити час автономної роботи MacBook

5 февраля 2016

5 порад, як збільшити час автономної роботи MacBook

Деякі користувачі MacBook Air і MacBook Pro відзначають, що їх ноутбуки стали помітно менше працювати від батареї після переходу з OS X Yosemite на El Capitan. Люди використовують лептопи абсолютно в різних цілях, тому не всі помітили зміни після апдейта. Але щоб в майбутньому така ситуація не викликала у вас раптових питань, Ми пропонує п'ять простих порад, які допоможуть продовжити час роботи MacBook під керуванням останніх версій OS X.

Перераховані нижче рекомендації можуть не тільки позитивно вплинути на час роботи від батареї, але і збільшити бистродейстіе Mac, що особливо актуально для власників не самих нових моделей.

Вимкніть візуальні ефекти

Прозорість і інші ефекти в OS X El Capitan і Yosemite вимагають додаткових ресурсів системи і впливають на час автономної роботи MacBook. Щоб відключити, їх виконайте наступне:

З меню  (Apple) перейдіть в Властивості системи і виберіть пункт Універсальний доступ.

У розділі Монітор відзначте Зменшити прозорість (опція Збільшити контрастність передбачає відключення ефекту прозорості).

Вимкніть автоматичні оновлення

За замовчуванням ця функція включена, але без неї ваш ноутбук буде довше працювати в автономному режимі. В OS X є кілька типів автоматичного оновлення. Для економії заряду можете сміливо відключити оновлення операційної системи і додатків. Автоматичну установку системних файлів і завантаження оновлень безпеки можна залишити включеною.

  1. Перейдіть в Властивості системи -> App Store.
  2. Вимкніть завантаження оновлень у фоновому режимі.
  3. Вимкніть установку оновлень для додатків.
  4. Вимкніть установку оновлень OS X.

Після виконання цих дій не забувайте перевіряти наявність оновлень для вашої системи і додатків вручну.


Вимкніть невикористовувані функції геолокації

Багато додатків збирають дані про місцезнаходження користувача. Але якщо ви не використовуєте такий функціонал програми, то це краще відключити, продовживши тим самим час роботи MacBook від однієї підзарядки.

У властивостях системи перейдіть в розділ Безпека і конфіденційність і відкрийте вкладку Конфіденційність.

У списку ліворуч виберіть розділ Служби геолокації.

Вимкніть функцію визначення місця розташування, прибравши галочку навпроти тих програм, в яких ця функція для вас неактуальна.

Прокрутіть вниз до рядка Системні служби і натисніть Детальніше. Перевірте настройки геолокації в цьому розділі.

Ефект від відключення цієї опції на Mac помітний не так, як на iPhone, але все ж допомагає продовжити час автономної роботи ноутбука.

Зменшіть яскравість екрану

Зменшення яскравості - одне з основних дій, яке допомагає зберегти заряд батареї на будь-якому ноутбуці або мобільному пристрої. Знизити рівень яскравості в OS X El Capitan і Yosemite можна за допомогою кнопок на клавіатурі: за замовчуванням це клавіші F1 і F2.

Слідкуйте за енерговпливів в Моніторингу системи

Моніторинг системи дозволяє точно встановити, які програми споживають найбільшу кількість ресурсів комп'ютера, включаючи завантаження центрального процесора, жорсткого диска, оперативної пам'яті і так далі.

Натисніть Command + Пробіл, щоб викликати Spotlight. У пошуковому рядку наберіть Моніторинг системи і запустіть додаток натисненням кнопки Return.

Перейдіть на вкладку Енергія.

Відсортуйте список додатків за значенням енерговпливів, щоб побачити самий «ненажерливий» софт.

Перші додатки в відсортованому списку споживають найбільшу кількість ресурсів системи і сильніше витрачають заряд акумулятора. Закривайте невикористовувані вікна і додатки. При бажанні ви можете просто перезавантажити Mac і після цього запустити найнеобхідніші програми.

Варто відзначити, що деякі власники MacBook також відзначили збільшення тривалості роботи ноутбуків після переходу з OS X Yosemite на El Capitan. З цього можна зробити висновок, що швидкість витрати заряду батареї в переважній більшості випадків індивідуальна.