​5 причин, чому в Apple все буде добре

12 января 2016

5 причин, чому в Apple все буде добре

Недавній шторм на американському фондовому ринку неабияк поплескав Apple, на яку звикли молитися інвестори з усього світу, вважаючи, що дітище Стіва Джобса просто приречене на успіх. За перші чотири дні торгів 2016 IT-гігант втратив близько $ 50 млрд від своєї капіталізації, тобто зараз ціна Apple $ 549 500 000 000. Зараз акції Apple на біржі NASDAQ знову ростуть в ціні: за попередню сесію вони подорожчали на 1,62% до $ 98,53 за папір.

Безмежна віра в бренд

Ринок любить Apple і вірить в її зростання всупереч флуктуаціям на біржових майданчиках світу - такі бонуси від культового статусу IT-гіганта. Більшість аналітиків як і раніше чекають збільшення капіталізації «яблука» в цьому році, прогнозуючи вартість його паперів на рівні $ 145 за штуку. Кілька брокерів, правда, скоротили свої рекомендації за середньою ціною акцій Apple після січневого інциденту, проте їх оцінки залишилися цілком оптимістичними. Так, компанія BMO Capital Markets зменшила свій прогноз за вартістю паперів Apple з $ 142 до $ 133 за штуку, а аналітики з Susquehanna Financial Group - з $ 155 до $ 140. Найнижчі рекомендації дали брокери Cowen and Co і Mizuho Securities, урізавши прогноз до $ 120-125 за акцію, однак і це майже на 30% більше, ніж Apple торгується зараз. Нагадаємо, що на своєму історичному піку, який був зафіксований у квітні минулого року, акції компанії коштували $ 134,54.

Рекордні доходи

На руку виробникові гаджетів грають і його досить вражаючі фінансові результати. За підсумками 2015 фінроку, що завершився в кінці вересня, Apple отримала максимальний прибуток за всю історію світового бізнесу. Чистий прибуток компанії перевищила $ 53 млрд. Для порівняння: попередній рекордсмен, нафтова корпорація ExxonMobil, зумів заробити в 2008 році тільки $ 45 млрд. Світові продажі Apple збільшилися в минулому фінансовому році приблизно на 28%, і зараз від корпорації чекають, що вона збільшить виручка не менше ніж на 4% в 2016 році. Це означає, що у дітища Стіва Джобса є всі шанси поставити новий рекорд за обсягом прибутку, перевершивши самого себе.

Новий iPhone

Незважаючи на те, що Apple має намір скоротити випуск смартфонів iPhone 6s і iPhone 6s Plus на 30% у першому кварталі поточного року в порівнянні з початковим планом виробництва, компанія не збирається втрачати свою частку на глобальному ринку. Днями стало відомо, що корпорація розробляє новий 4-дюймовий смартфон iPhone 5e. Новий гаджет повинен стати вдосконаленою версією iPhone 5s. Власне, буква «е» в назві цієї моделі устрою означатиме enchanced (англ. «Покращений»). Apple має намір оснастити смартфон чіпсетом A8, сканером відбитків пальців і NFC-модулем для безконтактних платежів, при цьому гаджет буде набагато легше і тонше, ніж iPhone 5s. Споживачам будуть доступні версії на 16 і 64 ГБ внутрішньої пам'яті. Передбачається, що iPhone 5e буде представлений в лютому-березні 2016 року.

Багатообіцяючі сервіси

Apple активно освоює перспективні сегменти ринку, не бажаючи концентруватися на одних лише гаджетах. Так, 30 червня минулого року компанія запустила власний потоковий сервіс Apple Music, покликаний скласти конкуренцію знаменитій платформі Spotify. До початку 2016 року новинка привернула понад 10 млн платних користувачів більш ніж в 100 країнах світу. У тієї ж Spotify, що існує з квітня 2006 року, на досягнення подібної мети пішло близько 8 років. Враховуючи, що з 2014 року світовий попит на стрімінг-сервіси підскочив більш ніж на 50%, майбутнє Apple Music виглядає безхмарним.

Корпорація також активно працює над створенням і розвитком нових додатків. У вересні 2015 був випущений сервіс Apple News - агрегатор новин за типом новинної стрічки Facebook. Компанія залучила до співпраці в рамках цього проекту понад 100 видавців. За умовами контракту, всі ЗМІ, контент яких буде використовуватися в Apple News, отримують 100% виручки від розміщеної ними реклами і ще 70% - від реклами, яку розмістила Apple. Крім того, корпорація готується випустити додаток, за допомогою якого користувачі iPhone зможуть перенести особисті дані на смартфони, що працюють на мобільній операційній системі Android.

Прийдешні електромобілі

Ще восени ряд джерел, включаючи The Wall Street Journal, повідомили про роботу Apple над власним електромобілем. За даними WSJ, корпорація вже затвердила проект під назвою «Титан» і планує випустити перший електрокар до 2019 року. Глава виробника електромобілів Tesla Елон Маск, у свою чергу, заявив, що Apple активно наймає на роботу його колишніх співробітників. Сама Apple досі безпосередньо не підтвердила плани по розробці власного автомобіля. Проте в грудні минулого року компанія раптово зареєструвала відразу кілька доменних імен, пов'язаних з автомобілями, в тому числі apple.car, apple.cars і apple.auto. Це дозволяє сподіватися, що електрокар від компанії Стіва Джобса все-таки побачить світ і повоює за світовий ринок з Tesla.