5 проблем, які чекають користувача при переході з IOS на Android

28 августа 2015

Час від часу власники iPhone вирішують щось змінити у своєму житті і купують смартфон на Android. Безрозсудне рішення пов'язане з рядом компромісів, з якими доведеться миритися користувачеві, переконані в Zoom. Головний плюс ринку Android-смартфонів- різноманіття: можна вибрати пристрій з оригінальним дизайном, водозахищеним корпусом, величезним акумулятором, слотом для карт пам'яті і шикарною передньою камерою. Інше достоїнство - ціна: якщо за 20-25 тисяч рублів продаються або застарілі, або відновлені iPhone, то на Android-за ці гроші можна купити цілком гідну і потужну модель.

Але перед тим як зважитися перейти з IOS на Android-варто знати про підводні камені, які неодмінно зустрінуться власнику «гуглофона».Випадкові натискання

Ще на презентації першого iPhone (iPhone 2G) Стів Джобс згадував захист від випадкових натискань на сенсорний екран. Засновник компанії Apple був переконаний, що управління пальцями може бути зручним тільки в тому випадку, якщо дисплей розрізняє коректні натискання і ті, на які реагувати не варто. У підсумку купертіновского захист від непотрібних тапов стала такою ж таємницею, як склад спецій в ресторанах KFC. За 8 років Виробники Android, смартфонів випустили гігантську кількість гаджетів з яскравими, чіткими і чутливими дисплеями, але так і не наблизилися до екранів iPhone в плані реакції на випадкові натискання.
Найвиразніше це відчувається під час набору тексту. На IOS підтримка сторонніх клавіатур так і не стала популярною: справа обмежилася дайджестами в стилі «10 нових клавіатур для iPhone». Користувачі IOS 8 встановлювали альтернативні кейпади заради цікавості, а потім поверталися до стандартного варіанту. У Android все складніше: швидше за все, ви проведете пару годин в Google Play, інсталюючи клавіатури і вибираючи найзручнішу розкладку. До речі, не виключено, що в тій клавіатурі, яка вам сподобається, російської мови не буде ні в якому вигляді.

Забитий рядок статусу

Характерна особливість IOS: щоб сторонній значок потрапив на верхню панель, має статися щось надприродне. Найчастіше справа обмежується інформацією про сигналі і операторі, індикацією способу підключення до інтернету, годинами, іконкою будильника і відображенням інформації про батарею (у відсотках або без них). Іноді до цього комплекту додаються значок блокування орієнтації екрану і півмісяць, що означає, що користувач вибрав режим «не турбувати».
В Android-верхній бар грає роль інформатора. Встановили додаток? Так і вкажемо. Пропустили будильник? Пришлемо п`ять повідомлень. Прилетіло повідомлення в месенджері? Це потрібно зафіксувати. Вибрали режим енергозбереження? Відобразимо це нагорі.
Призначена бути корисною панель обростає мікро-значками швидше, ніж ви зрозумієте, що не встигаєте за ними стежити. Типовий шлях ледачого власника Android-смартфона: накопичити три десятки повідомлень, а потім стерти їх за два дотики. Педантичні користувачі роблять інакше і вручну відключають доступ в верхній бар для кожної програми. Обидва сценарії незручні, але Google даєрозробникам свободу творчості, а вони їй користуються.

Повільні поновлення

Apple, завела простий і зрозумілий порядок апдейтів: у червні на WWDC показують нову версію IOS, а у вересні, приблизно через тиждень після презентації нового iPhone, користувачам пропонують встановити оновлення. Список підтримуваних моделей стандартно включає в себе актуальні покоління iPhone (4S і вище), Ipad (не нижче 2) і Ipod Touch (5 і вище). Навіть якщо ви не стежите за новинами зі світу мобільних телефонів, до вас все одно дійдуть розмови про те, що зовсім скоро у вашому iPhone з'являться нові функції і можливості.
З Android-все не так: досить сказати, що до початку цього літа на версію льодяник, продемонстровану в червні 2014 по го, перейшли тільки 12,4% користувачів. Причому на найактуальнішу збірку (Android 5.1) оновилися всього 0,8% з числа тих, хто скоїв трансфер на льодяник. З показником в 39,2% лідирує Android 4.4 KitKat, анонсований восени 2013 року.
Ситуація не змінюється: здається, Google влаштовує швидкість процесу оновлення. Відповідно, у майбутніх користувачів Android-є три шляхи. Перший - забути про апдейти і насолоджуватися поточною версією ОС. Другий - перекопати форуми на предмет саморобних збірок свіжого Android. Третій - щодня вивчати новини і перевіряти, чи не з'явився ваш гаджет в шорт-листі пристроїв, які ось-ось оновляться до новітньої версії. У кожному разі, спокій і розміреність апдейтів IOS тут можуть тільки снитися.

Віджети

З появою IOS 8 слово «віджет» для власників iPhone перестало бути лексикою з іншої галактики. Віджети оселилися в меню повідомлень і вписалися туди досить органічно: додатки надсилають нотифікації, що не засмічуючи нічого, крім однієї вкладки верхнього бару. Також віджети в IOS можуть принести додаткову функціональність.
В Android-не потрібен свайп, а роль віджетів набагато більш суттєвий - і до цього необхідно звикати. З одного боку, якщо витратити час і розмістити на основному екрані годинник (зрозуміло, з погодою), перемикач зовнішніх модулів (Wi-Fi - в одне торкання), міні-блокнот для нотаток, головні клавіші плеєра і блок з оновлюваними новинами, використовувати смартфон буде неймовірно зручно. З іншого боку, для такої кількості віджетів необхідний великий екран (як у фаблет - від 5,5 дюймів), тому «зайві» елементи все одно доведеться розмістити на сусідньому робочому столі. Перехід туди здійснюється за допомогою свайпа, і перевага перед IOS 8 автоматично зникає.

Софт

Легенду про те, що важливі програми на Android-тепер виходять одночасно (або навіть раніше) З IOS, навряд чи варто сприймати всерйоз: розробники в більшості випадків спочатку презентують версію для «ай-гаджетів», і тільки потім для пристроїв, що працюють під управлінням ОС від Google , Останній приклад - програма для організації відеотрансляцій Перископ: власники iPhone вже збирали лайки і передплатників, а володарям Android, апаратів довелося чекати два місяці. Такі розриви регулярні, але з ними можна тільки змиритися, як і з неспішними оновленнями системи.
І все ж найсумніше навіть не в тому, що додатки з'являються в Google Play пізніше, а в тому, що іноді вони взагалі не з'являються. Перехід з IOS на Android-означає повну відмову від IMessage (зворотний месенджер, тусовки, присутня в App Store), FaceTime, комплекту iWork і маси інших корисних речей. При цьому іноді програмами, випущеними Google, на IOS користуватися зручніше, ніж на «рідному» Android. Мова, насамперед, про тих додатках (YouTube, Google Maps і так далі), які навіть не Працюватимуть на Android без авторизації. У IOS вона не потрібна - можна запускати і дивитися відео / вивчати карти.