​Apple випустить iPhone який самовідновлюється

8 января 2016

Apple випустить iPhone який самовідновлюється

Поки одні виробники випускають все нові аксесуари для захисту смартфонів від різного роду ушкоджень, компанія Apple запатентувала свій новий винахід, що дозволяє iPhone відновлюватися без додаткових пристосувань.

Apple подала в Бюро з видачі патентів та реєстрації товарних знаків США патентну заявку під назвою «Автоматизоване техобслуговування електронних пристроїв». У ній описані способи самостійного відновлення функцій iPhone в разі їх пошкодження або виходу з ладу.

Зрозуміло, «яблучні» девайси не зможуть самостійно полагодити розбитий дисплей або пошкоджену кнопку Home, але деякі процедури профілактичного характеру цілком зможуть продовжити життя гаджетам. Один з аспектів, який інженери Apple віддають на відкуп iPhone - відновлення в результаті проникнення вологи. Якщо датчики всередині смартфона визначать потрапляння рідини, то в хід вступить система, яка, пропускаючи особливим чином електричні розряди, зможе видалити рідину з технологічних отворів пристрою.

Інший аспект роботи системи стосується екрану iPhone. За задумом розробників, пристрої Apple зможуть самостійно проводити діагностику дисплейної панелі. Процес може тривати тривалий час, тому iPhone будуть проводити її в нічний час - в той час, поки власник гаджета спить. Тоді ж смартфони можуть виконати діагностику і при необхідності самостійно виправити роботу камери і стільникового з'єднання.

З опису патенту:

«Методи та системи для виконання профілактичних операцій, відновлення та рекалібровкі функцій портативних пристроїв, які не можуть бути визначені користувачем. Портативний електронний пристрій визначає, коли людина не стосується датчика наближення, і інші тимчасові періоди, коли може самостійно провести необхідні тести ».

Терміни реалізації запатентованої технології не уточнюються. Але навряд чи подібна технологія з'явиться в пристроях Apple найближчим часом. Тим не менш, отримання цього патенту підтверджує інтерес компанії до систем захисту дорогих мобільних пристроїв від різного роду збоїв і пошкоджень.