​Apple вирішила відмовитися від аудіо роз'ємів в iPhone 7 та укомплектувати смартфон навушниками з Lightning-інтерфейсом

28 ноября 2015

Apple вирішила відмовитися від аудіо роз'ємів в iPhone 7 та укомплектувати смартфон навушниками з Lightning-інтерфейсом

За повідомленням японського блогу Macotakara, компанія Apple вирішила відмовитися від стандартного 3,5-мм аудіороз'єми в прийдешньому iPhone 7. Це дозволить «більш ніж на 1 мм» зменшити товщину пристрою в порівнянні з нинішнім флагманом.

Перший iPhone, випущений в 2007 році, мав товщину в 11,6 мм. iPhone 3 і 3G були трохи габаритніший (12,3 мм), але вже наступне покоління iPhone 4 / 4s виявилося значно тонше - 9,3 мм. Випущені в 2012 році iPhone 5 і iPhone 5s стали ще компактніші, їх специфікації свідчать про товщину 7,6 мм. Смартфони минулого року iPhone 6 і iPhone 6 Plus демонструють рекордну для «яблучних» телефонів товщину 6,9 і 7,1 мм відповідно. Талія останніх флагманів через дисплея 3D Touch виявилися дещо більше - 7,1 і 7,3 мм відповідно.

Apple вирішила відмовитися від Аудіоконнектори, щоб зробити iPhone «рекордно тонким за всю історію смартфонів», вказує джерело. Але якщо компанія піде на цей крок, то з новими пристроями компанії не можна буде використовувати більшість сучасних навушників - вони розраховані під роз'єм 3,5 мм.

Яким чином тоді слухати музику? Очевидно, що з виходом iPhone без аудіоджек різко зростуть продажу Bluetooth-гарнітур. При цьому у Apple все готово до того, щоб відмовитися від 3,5-міліметрового роз'єму. Специфікації фірмового цифрового інтерфейсу компанії передбачають можливість використання навушників і гарнітур з Lightning -конектором.

Lightning-інтерфейс здатний забезпечити більш якісну передачу звуку, а також віддавати пристроям енергію від батареї смартфона, так що їх виробники зможуть не витрачатися на вбудовані акумулятори (деякі навушники, наприклад, з системами активного шумозаглушення, вимагають додаткового живлення). Можливий і зворотний варіант, коли навушники можуть грати допоміжну роль пауербанка (переносний зарядки) і підживлювати iPhone від своєї батареї під час того, як його власник насолоджується музикою. У кожному разі, новий iPhone 7 комплектуватиметься штатними EarPods з підтримкою Lightning, тому проблем з прослуховуванням музики не виникне.

Відмова від стандартного аудіороз'єми покликаний зробити iPhone 7 ще тонше. Однак, випускати більш тонкі смартфони можна і при використанні 3,5-мм порту. Наприклад, китайської Vivo вдалося випустити смартфон X5 Max товщиною 4,75 мм, при цьому зберігши як аудіоджек, так і слот microSD-карт. Тим не менш, з урахуванням того, що пристрої Apple стають все більш тонкими, відмова від 3,5-міліметрового роз'єму виглядає практично неминучим.