​Apple знайшла спосіб змусити iPhone і MacBook працювати тиждень без підзарядки

5 сентября 2015

Компанія Apple запатентувала унікальний мініатюрний паливний елемент власної розробки. Новинка використовує технології, застосовувані в звичайних паливних елементах, іонно-літієвих акумуляторних батареях і схемах управління. В рамках патентної заявки описане портативне джерело живлення, здатний забезпечити «дні і навіть тижні» автономної роботи електроніки.


За словами інженерів Apple, застосування цієї технології дозволить істотно підвищити час роботи без підзарядки смартфонів і ноутбуків. Для цієї мети компанія планує випускати паливні елементи досить мініатюрних розмірів. Заміна відпрацьованого речовини буде проводитися за допомогою картриджа. З патенту випливає, що принципова схема розроблялася для MacBook, і не виключено, що подібні прототипи вже існують.


«Джерело палива може містити один з таких компонентів: боргідрид натрію і вода; силікат натрію і вода; гідрид літію та вода; гідрид магнію і вода; боргідрид літію та вода; літійалюмінійгідрід і вода; алюміній гідрид; амін боран; вуглеводень; літійалюмінійгідрід; магнію боргідрид; магнію боргідрид-амін; стиснений газоподібний водень; рідкий водень ».

Система на паливних елементах використовує як джерело енергії одну з вище згаданих комбінацій речовин, але на відміну від традиційних паливних елементів, разом з нею в комплекті йде і іонно-літієвий акумулятор. Тобто заряду батареї вистачить на заміну джерела в основному блоці виробництва енергії.

Наприкінці серпня повідомлялося, що британська Intelligent Energy зуміла розмістити в стандартному корпусі iPhone 6 водневу паливну осередок, що дозволяє смартфону працювати тиждень без підзарядки. У такому елементі живлення енергія виділяється за рахунок реакції з'єднання водню з киснем повітря.

Експерти вважають, що Intelligent Energy вже тісно співпрацює з Apple, яка збирається в майбутньому використовувати технологію водневих осередків у своїх апаратах. Офіційно представники компанії відмовляються коментувати ці чутки. Однак журналіст The Telegraph помітив в ході візиту до штаб-квартиру Intelligent Energy кулькову ручку з готелю в каліфорнійському Купертіно, що лежала на столі одного з топ-менеджерів фірми.