​Джобс vs. Джобс: фільм з Ештоном Катчером виявився успішніше байопіку з Майклом Фассбендером

15 декабря 2015

Джобс vs. Джобс: фільм з Ештоном Катчером виявився успішніше байопіку з Майклом Фассбендером

Про колишнього генерального директора і співзасновник Apple Стіва Джобса написано чимало книг і знято безліч фільмів, творці яких прагнуть розповісти про нього те, що не зміг повідати він сам за життя. З різницею в два роки в прокат надійшли дві картини - Денні Бойла і Джошуа Майкла Штерна. Обидві вийшли з різним бюджетом і показали різні моменти життя визионера та креативного генія.

У серпні +2013 дебютував фільм Джошуа Майкла Штерна - «Джобс: Імперія спокуси» - з Ештоном Катчером у головній ролі. Витрати на виробництво картини, не рахуючи рекламу, склали $ 12000000. Касові збори в США досягли $ 16000000 за 49 днів з урахуванням $ 6700000 за перший уїк-енд. Прокат фільму «Стів Джобс» з Майклом Фассбендером стартував 9 жовтня 2015. При бюджеті в $ 30 млн картина зібрала $ 17000000 за 63 дні, з яких $ 7000000 - за перший уїк-енд.

В цілому, різниця результатів двох фільмів в США пропорційна витраченим на виробництво сумам, але відзначимо, що «Стів Джобс» Бойла, на відміну від фільму Штерна, не зміг відбити виробничих витрат. У міжнародному кінопрокаті картина Штерна здобула остаточну перемогу, заробивши $ 19000000 проти $ 6000000 у суперника.

У загальній складності «Стіва Джобс» з Катчером зібрав $ 36000000, а з Майклом Фассбендером - «всього» $ 24 млн. Фільми розповідають про різні періоди життя Стіва Джобса. Але, судячи по зборах, моменти запуску трьох знакових для Apple продуктів виявилися не так цікаві глядачам, як історія становлення особистості Джобса за офіційною біографією Айзексон.

Варто відзначити, що сценарист останнього байопіку Соркін зізнався, що не бачив кіно з Катчером, тому що йому за контрактом не вирішується. Як не бачив і інші роботи про Джобса: проект HBO «Пірати Силіконової долини», офф-бродвейську п'єсу «Муки і радості Стіва Джобса», документальне розслідування Алекса Гібні «Людина в машині» і вже тим більше постановку американського Оперного театру Санта-Фе - спектакль про Джобса з'явиться на сцені в 2017 році.

«Звичайно, шкода, що наш фільм - не найперший проект подібного роду, - сказав Соркін. - Я давно говорив: дайте десяти людям завдання написати сценарій про Джобса, і у вас буде десять абсолютно різних проектів. Ну от, поки їх лише шість, ліміт не вичерпаний ».