​Філософія Стіва Джобса: 5 правил на шляху до успіху

14 декабря 2015

Філософія Стіва Джобса: 5 правил на шляху до успіху

Якщо ти не читаєш це на Mac або на iPhone, то вже iTunes точно вмієш користуватися. Всі ці продукти розробив геніальний Стів Джобс. За останні 30 років весь світ відчув на собі зміни, які ініціював ця неординарна людина. Хочеш стати таким же? Автор бестселера «Think Like Steve Jobs» Деніел Сміт розповів Mhealth про те, за якими правилами жив і працював Джобс, чому його правила працювали.

1. Яблучний раціон

Ідея: Твій спосіб життя безпосередньо впливає на роботу мозку

Факт: Джобс маніакально ставився до свого здоров'я і слідував «модним» дієт. Він міг тижнями харчуватися тільки сирими овочами та фруктами, наприклад, морквою і яблуками. Він взагалі намагався харчуватися тільки фруктами і часто постив, щоб знайти ясність мислення. «На початку нової дієти людина перебуває в ейфорії, пов'язаної з постановкою нових цілей, - каже дієтолог Ріаннон Ламберт. - Якщо програма не спрацьовує, потрібна нова надія, яку найчастіше знаходять у новій програмі. І так далі, по спіралі вниз ». Джобс відновлював душевну рівновагу, досягаючи поставлених цілей в дієті.

Порада: Хоч ми і не радимо харчуватися тільки фруктами і голодувати, але за даними журналу «Dialogues in Clinical Neuroscience», існує зв'язок між ейфорією і креативністю. Найкращий спосіб досягти цього стану - тренування. Піднесений настрій і відчуття того, що все на своїх місцях, може здорово надихнути тебе до продуктивної роботи.

2. непротореного шляху

Ідея: Плисти за течією - вибір ледарів

Факт: Джобс ніколи не мислив ординарно, тому його компанія завжди була і залишається на піку електронної моди. Наприклад, прихильність Джобса східних видів спорту почалася задовго до буму занять йогою. «Практики йоги ставили його в стороні від мейнстріму, а значить, допомагали думати не як усі, - каже Сміт. - Так він міг налаштувати свої думки в правильному напрямку ».

Порада: Вибирай нестандартні види тренувань, читай книги, про які не говорять, старайся побачити те, чого не бачить ніхто.

3. Точно в ціль

Ідея: Для успішної роботи мозку потрібно фокусування з точністю лазера.

Факт: «Стів Джобс був неймовірно цілеспрямованим», - говорить Сміт. За даними журналу «Neuropsychologica», зосередитися по-справжньому можна тільки на одній проблемі, так що Джобс просто викидав з голови все, що до неї не відносилося. Однак йому довелося за це дорого заплатити: йдеться про його стосунки з родиною та друзями.

Порада: Британські вчені рекомендують «знижувати навантаження» на органи чуття для підвищення продуктивності. Відключи телефон, заткни вуха (можеш включити легку музику без слів) і не відкривай в браузері більше однієї закладки. Обмежуючи кількість стимулів, ти зможеш вибирати, що найбільш важливо для тебе зараз. Так, так, Твіттер теж закрий.

4. Вузьке коло

Ідея: Щоб перетворити ідею в результат, потрібно менше ресурсів, ніж ти думаєш.

Факт: «Джобсу подобалися невеликі команди, - говорить Сміт. - Чим менше людей йому доводилося переспорити, тим швидше він міг приймати рішення ». Якщо в проекті було стільки людей, що за всіма була не встежити, Джобс розформовувати колектив. Сучасна наука підтверджує, що невеликі команди працюють ефективніше.

Порада: Якщо ти входиш у велику проектну команду, запропонуй розбити проект на завдання і працювати над кожною в окремій групі. «У невеликих командах комунікація набагато простіше, - говорить Сміт, - і Джобс завжди знав до кого конкретно звертатися, якщо щось пішло не так». Регулярний обмін інформацією між групами не тільки дозволить швидше робити роботу, але і дасть готову відповідь на популярний на співбесідах питання «Розкажіть, як ви проявляли ініціативу в роботі».

5. Сила переконання

Ідея: Думка народилася, але потрібно ще й переконати інвестора в її цінності

Факт: Джобс володів харизмою. Жоден з інших представників IT-сектора не збирав такі великі аудиторії слухачів на запусках нових продуктів. Навіть його комп'ютери переконливі: американські вчені виявили, що люди роблять висновки про інших людей по їх комп'ютерам.

Порада: Якщо хочеш бути хорошим оратором, запам'ятай, що переконлива аргументація складається з двох частин: підтверджують факти і позитивна реакція. Вивчи питання досконально, подавай інформацію невеликими порціями і завжди май опорні факти. Не забувай про усмішці і про те, що серед аплодують має бути більшість твоїх друзів.