​iOS 10: що чекати від найдосконалішої в світі мобільної ОС

10 марта 2016

iOS 10: що чекати від найдосконалішої в світі мобільної ОС

У червні Apple презентує нову версію операційної системи для iPhone, iPod і iPad. Після радикальних змін в iOS 7 компанія на два роки перейшла в режим усунення недоліків, але тепер прийшов час знову показати щось резонансне.

Apple настільки синхронно і бесшовно впроваджує оновлення системи, що Google вже не змагається з конкурентом - війна програна. Наприклад, осінній Marshmallow встановлений на 2,3% Android-пристроїв, а iOS 9, випущена всього на півтора місяці раніше, переступила позначку в 77%. Ще 17% гаджетів працюють на iOS 8, і лише 6% - на більш ранніх версіях.

Apple називає iOS «найдосконалішою мобільної ОС у світі». Платформа для iPhone і iPad - дійсно одна з найбільш передових на ринку, має безліч функцій, многозадачная, не вимоглива до ресурсів. Ресурс Zoom з'ясував, чим зможе порадувати наступний великий реліз iOS 10, і припустив, які функції могли б стати затребуваними серед користувачів iPhone, iPad і iPod touch.

Новий додаток «Фото»

У 2015-му Apple переосмислила музичний сервіс, розробивши Apple Music, - майданчик, яка інтегрована в стандартний програвач і дозволяє слухати треки по підписці. Зараз, судячи з усього, в компанії зосередилися на інших категорій контенту - фотографіях. Очевидно, що вбудованим редактором програми «Фото» користуються тільки невимогливі власники iOS-пристроїв. Решта скачують аналоги в App Store і жонглюють фільтрами і ефектами там.

Відомо, що Apple готує потужний редактор і для iOS, і для OS X. Вже відомо, що в новому «Фото» можна буде налаштовувати параметри EXIF і навіть працювати з окремими областями знімка (принципово інший рівень в порівнянні з нинішнім редактором). Інших інсайдів поки немає і, по всій видимості, не буде: Apple охороняє подробиці про iOS 10 від журналістів так само ретельно, як два роки тому охороняла відомості про дизайн Apple Watch.

Нові можливості мультивіконного режиму

Можливість паралельно працювати в двох вікнах повинні були додати ще в iOS 8, але тоді всі сили компанії пішли на адаптацію софту до нових діагоналям iPhone. Тому мультіоконний режим презентували тільки в 2015-му, причому в урізаному вигляді: повноцінно функція працює виключно в новітніх iPad.

Є припущення, що таке лімітоване впровадження було пов'язано з браком часу і персоналу. Однак, скоро мультіоконность стане доступна всім власникам iOS-гаджетів з великими екранами - від iPhone 6 Plus до iPad Pro. При цьому її можуть доопрацювати - наприклад, розширити список програм, які підтримуються (зараз по флангах вилазять стандартні програми - «Нотатки», Safari і так далі).

Пункт управління

Не виключено, що в iOS 10 стане більш гнучким «Пункт управління»: можна буде міняти іконки місцями або додавати нові ярлики замість непотрібних. Наприклад, прибрати «Калькулятор» на користь миттєвої активації режиму енергозбереження. Також на «Пункт управління» поширяться повноваження 3D Touch.

Dark Mode

Навіть без соціологічних досліджень зрозуміло, що зараз майже всі користувачі iPhone лягають зі смартфоном в ліжко і не вимикають екран до тих пір, поки очі не закриються самі - від втоми. Висновок: iPhone серйозно порушує режим сну, і це дійсно критично.

Відмовитися від звички брати смартфон в ліжко вкрай складно, проте є інше рішення: переключити iPhone в нічний режим, в якому підсвічування і насиченість кольорів помітно приглушаются - так легше заснути. В OS X технологія Dark Mode вже є. Прийшов час iOS?

Нові функції Siri

Джерела стверджують, що в Apple не зневірилися перетворити Siri в ідеального голосового помічника. У новій версії нас очікують:

  • Відповіді на дзвінки;
  • Розшифровка голосових повідомлень і текстів;
  • Розпізнавання голосів (за замовчуванням Siri буде реагувати тільки на голос власника, інші голоси - в залежності від налаштувань).
  • При цьому ЗМІ говорять про ще «десятках корисних функцій, які будуть допомагати вам день у день». Як і у випадку з додатком «Фото», всі нюанси з'ясуються лише під час WWDC.

Інші ймовірні нововведення

Відновлення старих Apple ID. Виявилося, що багато користувачів не раз змінювали Apple ID, втрачаючи при цьому куплені додатки. Тепер весь набутий софт можна буде об'єднати в одному акаунті.

Можливість налаштування сторонніх додатків в якості стандартних - як з клавіатурами, але набагато глобальніше. Наприклад, при натисканні на посилання буде відкриватися Chrome, а не Safari. Та ж історія з «Замітками» і іншим вбудованим софтом.

Встановлені програми можна буде приховувати, не видаляючи - просто щоб вони не займали місце на робочому екрані.

Відбудеться довгоочікуваний реліз додатка «Погода» для iPad.

З'явиться підтримка декількох користувачів. Ця функція оптимальна для сімей, в яких iPad один на всіх: заходячи під своїм акаунтом, батьки не будуть бачити захаращених іграми екранів.

Розширення повноважень NFC-модуля - iPhone можна буде платити не тільки в Apple Pay, але і в метро.

Нагадаємо, прем'єра iOS 10 відбудеться в середині червня на WWDC 2016. Єдина сумна новина чергового оновлення: вічний iPhone 4S з 512 Мбайт оперативної пам'яті на цей раз залишиться без апдейта. Зі сцени піде останній гаджет Apple, випущений за життя Стіва Джобса.