​iPhone 5 se отримає топовий процесор A9 з співпроцесором M9 і 16/64 ГБ пам'яті

26 января 2016

iPhone 5 se отримає топовий процесор A9 з співпроцесором M9 і 16/64 ГБ пам'яті

До того, як Apple представить свій новий флагманський смартфон iPhone 7, на ринку очікується поява 4-дюймової моделі, яку в Мережі називають iPhone 5se. За уточненими даними, смартфон буде базуватися на топовому процесорі Apple A9, а не його попереднику A8, як повідомлялося раніше.

Ресурс 9to5Mac, посилаючись на власного інформатора, підтвердив назву пристрою «iPhone 5se». Близький до Apple джерело стверджує, що смартфон буде сумішшю iPhone 5s, iPhone 6 і iPhone 6s.

Попередні витоку вказували, що iPhone 5se буде заснований на однокристальної платформі A8 з iPhone 6, доповненої деякими поліпшеннями, які дебютували в iPhone 6s. Однак, це інформація не отримала підтвердження. Оскільки у iPhone 7 буде новий процесор A10, компанія вирішила, що A8 в компактному смартфоні буде здаватися застарілим. Апарат буде базуватися на флагманському чіпі A9 з співпроцесором M9. Завдяки останньому, голосовий помічник Siri буде завжди активний у фоновому режимі (функція «Привіт, Siri»).

iPhone 5se буде представлений моделями з об'ємом пам'яті 16 і 64 ГБ. Гаджет обзаведеться модулями Bluetooth 4.2, VoLTE і Wi-Fi 802.11ac. У телефону буде NFC-чіп і сканер відбитків пальців Touch ID для роботи з платіжною системою Apple Pay.

Зовні новинка буде нагадувати iPhone 5s, однак ребра на передній панелі будуть закруглені, як у останніх представників лінійки. Апарат отримає камери роздільною здатністю 8 і 1,2 мегапікселів, такі ж, як у iPhone 6, з підтримкою великих панорам і функцією автоматичного фокусування при відеозйомці. Від iPhone 6s успадкує функцію зйомки «живих» фото.

iPhone 5se займе місце iPhone 5s, який зникне з магазинів. Презентація новинки відбудеться в середині березня, а в продаж він надійде наприкінці березня або на початку квітня.

Разом з новим 4-дюймовим телефоном Apple представить оновлену версію Apple Watch. Тих, хто сподівається на значні удосконалення, чекає розчарування - нова версія «розумних» годин з масштабним редизайном і нової апаратною платформою дебютує восени. У березні будуть представлені лише нові варіанти ремінців.