iPhone 6 проти Galaxy S6 edge, Xperia Z5 Compact і Lenovo Vibe Shot: тест на стійкість до морозів

20 января 2016

Якщо ви любите зимові види спорту, часто гуляєте, то поведінка смартфона на холоді - дуже важливий для вас параметр. Зовсім недавно мобільники могли почати зависати на морозі, швидко розряджатися а то й зовсім відключалися. Чи багато що змінилося відтоді? Експерти Hi-tech-mail спільно з «М.Відіо» протестували п`ять популярних моделей смартфонів - iPhone 6, Samsung Galaxy S6 edge, Lenovo Vibe Shot, Sony Xperia Z5 Compact і LG Class, - щоб зрозуміти, хто з них краще переживе мороз.

Для більшості тестованих пристроїв робоча температура: від -10 до +45 градусів ». Виходить, що в мороз нижче -10 смартфони вмирають? Аж ніяк, однак у гаджетів швидше витрачається заряд батареї і страждає плавність роботи.

У ході першого тесту п`ять повністю заряджених смартфонів винесли на вулицю при температурі -5 градусів. Кожен використовувався за півгодини для перевірки маршруту та погоди, читання пошти, телефонних дзвінків та фотозйомки. Всі моделі пройшли випробування однаково, за півгодини розрядилися всього на 2-3%, жодних глюків і підвисань помічено не було.

Другий експеримент виявився більш цікавим: всі ті ж п'ять гаджетів залишили на півтори години на вулиці при температурі -5 градусів. Результат - більш відчутний, акумулятори смартфонів розрядилися більше звичайного - в середньому 15-20%. Металеві iPhone і LG Class розряджалися трохи швидше, ніж скляні Samsung, Sony і Lenovo; скло має меншу теплопровідність, слабкіше нагрівається і повільніше охолоджується.

Нарешті, в останньому експерименті всі п'ять апаратів поклали на 1:00 в морозильну камеру з температурою -15 градусів. На всіх смартфонах була встановлена максимальна яскравість, вимкнені енергозберігаючі режими і запущено відео YouTube.

За результатами цього тесту першим виявився Xperia Z5 Compact. Коли комунікатори забрали з морозильної камери, все крім цього гаджета були холодними. Ймовірно, цього вдалося досягти за рахунок спеціальних матеріалів, прокладок і герметиків. Мабуть, захист IP68 рятує не тільки від води, але і від холоду. А може, справа в «гарячому» процесорі Qualcomm Snapdragon 810. Залишковий заряд батареї Xperia Z5 Compact - 79%. (Ємність 2700 мАг).

iPhone 6 прийшов останнім з результатом 20%. (Ємність батареї 1 810 мАг). Якщо зі слабким морозом апарат впорався на відмінно (при температурі -5 на балконі він пролежав з включеним екраном 1,5 години і розрядиться лише до 80%), то тривале перебування на морозі -15 гаджету протипоказано, пояснюють експерти.

Результати інших гаджетів наступні: Galaxy S6 Edge прийшов другим із зарядом 78% (ємність батареї 2600 мАч), LG Class - третім (77%, батарея на 2050 мАч), Lenovo Vibe Shot - четвертим (76%, батарея на 3000 мАч).

Відзначимо, що Apple вказує робочі температури для iPhone від 0 до 35 градусів, що менше, ніж у конкурентів. Проте в морозилці «яблучний» гаджет розряджається швидше за конкурентів.