​​iPhone 6s став другим в сліпому тестуванні камер 

22 ноября 2015

iPhone 6s став другим в сліпому тестуванні камер

Автори видання Ferra провели так зване сліпе тестування фотокамер популярних флагманських смартфонів. У тестах взяли участь чотири моделі: iPhone 6s, LG G4, Samsung Galaxy S6 і Sony Xperia Z5.

Всі учасники рейтингу були представлені оцінюючим якість зображення під кодовими позначеннями «Знімок 1», «Знімок 2», «Знімок 3» і так далі, що дозволило уникнути упередженості при оцінці фотографій. Для порівняння пристроїв було вибрано декілька найпопулярніших умов зйомки: зйомка на вулиці в сонячну погоду, макрозйомка, зйомка тексту, зйомка в умовах недостатнього освітлення і Селфі.

У процесі тестування оглядачі прагнули зробити так, щоб підсумкові картинки були максимально схожими. У випадку з пейзажем зйомка велася з однієї точки, в режимі Селфі кадр компонувався таким чином, щоб голова займала рівне простір в кадрі.

Згідно з підсумковими результатами, лідером став смартфон LG G4, який вразив більшість учасників голосування. В ідеальних умовах у нього краще деталізація зображення, але величезну роль в цьому відіграє обробка зображення після зйомки. «Програмне збільшення різкості явно кидається в очі при зйомці макро, але в загальному випадку це покращує картинку», - говорять автори експерименту. iPhone 6s зайняв другий рядок рейтингу користувацьких переваг.

«IPhone 6s раніше демонструє ідеальний баланс між дозволом і якістю зйомки. Достатня деталізація, правильний баланс білого, відсутність агресивної постобробки робить знімки дуже природними. Ну а кожна картинка окремо займає менший обсяг - це зручніше з точки зору зберігання архіву і завантаження в хмару ».

У випадку з Sony Xperia Z5 оглядачі відзначили прогрес у порівнянні з Xperia. Зростання дозволу ні на що не вплинув, але камера стала знімати краще. В цілому, всі актуальні флагмани знімають здорово і кожен з них з успіхом здатний замінити недорогу компактну камеру.