​KGI: 4-дюймовий iPhone SE отримає 12-мегапіксельну камеру і буде коштувати $ 400-500, iPhone 5s подешевшає в два рази

28 февраля 2016

У міру наближення дати анонсу нового 4-дюймового iPhone множиться і росте число чуток про новинку. Так, якщо раніше джерела говорили про те, що пристрій дебютує під ім'ям iPhone 5se, то тепер вони вказують на більш просту назву гаджета. Крім того, провідний аналітик KGI Securities Мін-Чі Куо повідомив про істотно більш гнучкій ціновій політиці на iPhone в цьому році.

Грядущий 4-дюймовий iPhone буде практично повністю ідентичний смартфону 2013 року випуску iPhone 5s. За відомостями KGI Securities, модель отримає 12-мегапіксельну камеру за аналогією з iPhone 6s, при цьому вартість пристрою не буде перевищувати 500 доларів. За його відомостями, апарат буде продаватися за ціною від 400 до 500 доларів. Іншими словами, це буде дуже дешевий смартфон: ціна не самого нового флагмана iPhone 6, нагадаємо, починається з $ 549.

Після запуску iPhone SE ціна iPhone 5s впаде вдвічі - до $ 250, стверджує аналітик. Апарат зможе успішно конкурувати з деякими з бюджетних моделей, включаючи телефони Samsung, на ринках країн, що розвиваються.

За прогнозом Куо, після запуску нового 4-дюймового iPhone продажу компактних моделей Apple виростуть на 131% і можуть скласти в 2016 році 37 млн штук. Причому більша частина продажів припаде на різко подешевшав iPhone 5s, а не нову модель. Частина покупців віддасть перевагу більш доступні версії флагманським iPhone, але, в будь-якому випадку, це того варте, вважає аналітик.

За наявними даними, 4-дюймовий смартфон Apple вийде під назвою iPhone SE. Дві букви в імені апарату є абревіатурою фрази «special edition» (спеціальна версія), а виключення з назви цифри «5» пояснюється небажанням Apple пов'язувати пристрій з якоїсь вже випущеної серії смартфонів. Новинка буде позиціонуватися як абсолютно незалежного продукту.

Офіційна презентація iPhone SE очікується 15 березня поточного року, а продажі пристрою почнуться вже 18 березня. Разом з ним буде представлена нова серія ремінців для Apple Watch і наступне покоління 9,7-дюймових планшетів iPad. Інсайдери вказують, що замість iPad Air 3 компанія Apple покаже зменшену версію випущеного в кінці минулого року iPad Pro, яка буде сумісна зі стилусом Apple Pencil і буде підтримувати зменшену від'єднувати клавіатуру Smart Keyboard.

Одночасно з презентацією 9,7-дюймового iPad Pro може бути оголошено про зниження обсягів поставок або навіть повне припинення продажів iPad Air першого покоління і iPad mini 2. Зменшений iPad Pro буде коштувати приблизно стільки ж, скільки зараз коштує iPad Air 2.