​Користувачам Android загрожує небезпечний вірус, який практично неможливо видалити

7 ноября 2015

Користувачам Android загрожує небезпечний вірус, який практично неможливо видалити

В останній рік спостерігається небувале зростання кількості вразливостей і вірусів на платформі Android, де були знайдені загроза для більш ніж мільярда апаратів, а також її більш сучасна версія. Тепер експерти виявили новий вірус, який практично неможливо видалити стандартними способами після зараження.

Експерти виявили 20000 шкідливих додатків, які маскуються під популярні додатки і сервіси: Candy Crush, Facebook, GoogleNow, NYTimes, Snapchat, Twitter, WhatsApp. Після скачування зараженого додатки вірус отримує root-доступ і непомітно функціонує у фоновому режимі, в той час як сама програма для користувача працює як звичайно.

Для користувача вірус стає не видаляється: пристрій не можна вилікувати за допомогою видалення встановлених програм або скидання до заводських налаштувань системи, при якому відбувається переустановка ОС. У разі зараження експерти Lookout радять або звертатися в сервісний центр, або купувати новий пристрій.

Як підкреслили дослідники, троян можна підхопити, тільки викачувавши додатки в сторонніх магазинах. При цьому Google Play - офіційний магазин - поки знаходиться поза підозрою. У зону ризику входять США, Німеччина, Росія, Індія, Іран, Ямайка, Судан, Бразилія, Мексика та Індонезія.

Всього дослідники виявили три види шкідливого ПО, працюючого таким чином. Shuanet проводить авторутованіе пристрою і ховається в файлової директорії. Kemoge (або ShiftyBug) також рутует смартфон і ставить додатки з шкідливим кодом. Shedun (або GhostPush) - працює за тією ж схемою. Як правило, програм немає дозволяється отримувати доступ до системних файлів інших програм, але якщо вірус отримав root-доступ, то це обмеження знімається.

При цьому між собою всі три види трояна ідентичні на 70-80 відсотків, що може говорити про те, що вони належать одному або декільком хакерам.