​Кращі програми 2015 для iPhone і iPad

5 января 2016

Кращі програми 2015 для iPhone і iPad

2015 запам'ятався великими оновленнями вже давно зарекомендували себе проектів, начебто можливості завантажувати неквадратні зображення в Instagram. Але незважаючи на це, в минулому році вийшло багато нових і цікавих програм на мобільних пристроях. Кращі з них, за версією Gazeta, представлені в списку нижче.

Inbox

Inbox - це поштовий клієнт від Google, який спрощує роботу з поштою в кілька разів. За основу взята ідея Mailbox (про закриття якого нещодавно оголосила Dropbox), в якій взаємодія з поштовою скринькою представлено у вигляді списку завдань, де кожен лист можна «виконати», «відкласти» або «видалити».

Але це не все, чим може похвалитися Inbox. Сервіс використовує власний алгоритм Google, який дозволяє сортувати листи по окремим категоріям, причому фільтрація дуже точна, і лист з підтвердженням оплати ніколи не потрапить в категорію з оповіщеннями соцмереж. Крім цього, сервіс працює у зв'язці з Google Now, тому лист з інформацією про авіаперельоті буде супроводжуватися карткою з номером і статусом рейсу.

У довгостроковій перспективі Inbox здатний повністю замінити не тільки Gmail, але й будь-який інший «поштовий клієнт», завдяки своєму «уму» і великій кількості цікавих функцій. Сервіс доступний як на iOS і Android, так і в браузері.

Google Photos

Другим відкриттям в 2015 році від «корпорації добра» став хмарний сервіс для фото і відео Google Photos.

Найголовніше, що може запропонувати Google Photos і чого немає ні в кого іншого, - необмежене сховище для знімків і відео.

Користувачеві запропоновано вибір: зберігати необмежену кількість файлів у високій якості - знімки з максимальним дозволом 16 Мп і ролики в FullHD - або залишати файли у вихідному розмірі, але тільки за рахунок особистого простору Drive. Хоча все одно сервіс трохи стискає навіть ті знімки, які не досягають 16 Мп.

Якихось вишукувань по обробці зображення він запропонувати не може, але навіть для звичайного «хмари» функцій достатньо: створення збірок, розпізнавання осіб і «поліпшення» знімки в один тап.

Periscope

Periscope від Twitter можна назвати відкриттям року. Довгий час ніхто не розумів, навіщо потрібен стрімінговий сервіс для смартфонів, але коли трансляції почали запускати знаменитості, всі зрозуміли, що без Periscope жити не можуть.

Одна з причин, по якій Periscope вистрілив, була його підтримка Twitter. Periscope дозволяє не тільки стежити за відомими людьми, які з радістю ведуть трансляції і відповідають на питання небайдужих, а й самому запустити свій власний «потік».

Завдяки його популярності через пару хвилин з'являється кілька десятків глядачів, які коментують все, що відбувається і обдаровують вас «лайками».

Layout, Hyperlapse і Boomerang

Для Instagram 2015 був вельми насиченим. Окрім можливості завантажувати знімки в портретному і альбомному форматах, соцмережа випустила додатки для створення колажів з знімків, запису відео зі збільшеним інтервалом між кадрами і зациклених відео - Layout, Hyperlapse і Boomerang.

Layout дає можливість тільки створювати колажі. Ніяких інших функцій, як у інших подібних сервісів, у додатки немає, але воно і не потрібно, оскільки це лише ускладнює роботу з ними.

Програма вміє автоматично підбирати фотографії і пропонувати кращі варіанти для їх перегляду. Присутня можливість автоматично додати в колаж останні фотографії з «Фотоплівки», на яких присутні люди.

Hyperlaps також простий в освоєнні, як і Layout. Після зйомки відео досить відрегулювати швидкість відтворення (від 1х до 12х) і розмістити ролик у соцмережі. Таким чином, схід сонця можна вмістити в десятісекундний ролик.

Boomerang створює безшовно зациклена відео тривалістю 4 секунди з декількох знімків, зроблених поспіль. Це досягається завдяки тому, що ролик спочатку програється в прямому, а після - у зворотному порядку. Результат нагадує Live Photos, який дебютував у iPhone 6s.

Apple Music

Після покупки Beats багато пророкували вихід аудіосервіса від Apple на основі популярного Beats Music. Apple Music відрізняється від інших сервісів орієнтованістю на підбір плейлистів для кожного користувача в залежності від його переваг, що дозволяє раз за разом відкривати для себе нових виконавців і пісні.

Якщо власники iOS-девайсів змогли випробувати сервіс разом з виходом iOS 8.4, версія для Android з'явилася через півроку після анонса на WWDC 2015. Завдяки безкоштовній підписці на перші три місяці кожен зможе вирішити для себе сам, потрібен йому цей сервіс чи ні.