​Легендарний Winamp повернуть до життя в 2016 році

21 декабря 2015

Легендарний Winamp повернуть до життя в 2016 році

Популярний музичний плеєр Winamp може пережити повноцінне відродження стараннями Vivendi Group. Остання викупила права на володіння брендом у Radiomony, попереднього власника Winamp. У свою чергу, Radiomony викупила права у AOL на початку 2014 року.

Компанія AOL вже давно припинила підтримку Winamp, розпрощалася з брендом і супутніми сервісами. Тому до теперішнього моменту у програми було достатньо невизначене майбутнє. Але Vivendi, за чутками, збирається випустити нову версію легендарного програвача вже в 2016 році.

Спочатку AOL планувала повністю згорнути підтримку Winamp і Shoutcast. Але після проведення переговорів з представниками бельгійського сервісу онлайн-радіо Radiomony було прийнято рішення продати бельгійцям аудіоплеєр і всі додаткові сервіси. Дивно, але після покупки розробники з Radiomony навіть не спромоглися випустити нову версію програми, хоча спочатку вони це обіцяли.

Vivendi Group, яка повністю володіє або має частку в таких компаніях, як Dailymotion, Ubisoft та Deezer, може посприяти глобальному перезапуску Winamp, хоча в офіційному анонсі про це мови не йде. З іншого боку, купівля прав на ПЗ без подальшого випуску нової версії плеєра хоч в будь-якому вигляді буде здаватися, щонайменше, дивним рішенням.

За даними джерел мережі, Vivendi має намір серйозно інвестувати в пожвавлення Winamp і супутніх йому сервісів. Зокрема, технології потокового мовлення Shoutcast. Хоча прямим текстом в прес-релізі за підсумками угоди про це не згадується.