​Найближчі місяці будуть непростими для Apple

27 декабря 2015

Найближчі місяці будуть непростими для Apple

Найближчі один-два квартали будуть непростими для компанії Apple, пише Dailycomm з посиланням на звіт аналітика UBS Стівена Мілуновіча. Незважаючи на те, що корпорація може розширити присутність iPhone на ринках, що розвиваються і поліпшити функціональні можливості «яблучного» гаджета, поставки iPhone можуть знизитися.

«За нашим прогнозом, наступні квартал або два будуть досить важкими. Ми вважаємо, що в першій чверті +2016 року поставки iPhone будуть досить слабкими », - заявив аналітик в інтерв'ю CNBC.

До такого висновку фахівець прийшов, вивчивши динаміку пошукових запитів в Google, отриманих з iPhone. Зокрема, в США фіксується спад показників, а в Китаї - значне уповільнення. За словами Мілуновіча, в Китаї темпи зростання пошукового трафіку зі смартфонів Apple знизилися з 80% до всього 15%.

Таким чином, фахівець примкнув до цілого ряду експертів Wall Street, ухудшивших оцінки щодо Apple. У Morgan Stanley, наприклад, стверджують, що компанію чекає перше в її історії річне зниження продажів iPhone. За оцінками аналітиків, в 2016 календарному році компанія продасть близько 224 млн iPhone - на 2,9% менше, ніж в 2015 році. У 2016 фінансовому році, який почався в жовтні, продажі складуть 218 млн пристроїв - на 5,7% менше, ніж торік.

Минулий прогноз Morgan Stanley був більш оптимістичним - називалися цифри 252 млн і 247 млн відповідно. Зниження прогнозів пов'язане з тим, що експерти зафіксували перенасичення мобільного ринку поза Китаєм і високу вартість продукції Apple на міжнародних ринках.

Невтішні прогнози про продажі iPhone негативно позначаються на біржових котируваннях Apple. За грудень акції південнокорейського гіганта впали в ціні приблизно на 10%. Мілуновіч, хоча і рекомендує цінні папери Apple до покупки, знизив їх цільової курс з $ 150 до $ 130. Разом з тим, він переконаний, що у корпорації досі немає серйозних суперників на ринку.

«Загроза спаду в довгостроковій перспективі існує - такий ризик завжди є в високотехнологічної галузі. Тим не менш, я просто не бачу, хто б у найближчі пару років міг стати для Apple справжнім суперником, здатним завдати їй реальну шкоду », - заявив Мілуновіч.

Фахівець відзначив, що Samsung, яку традиційно називають головним ворогом "яблучної" корпорації, демонструє слабкі результати протягом декількох кварталів поспіль. Крім того, Apple добилася успіху там, де ряд інших брендів, включаючи Nokia і BlackBerry, зазнали невдачі: компанії вдалося створити екосистему, яка спонукає користувачів купувати інші продукти бренду.