Цього року iOS і macOS випередять за популярністю Windows

10 января 2017

У 2017 році настільна і мобільна програмні платформи Apple обійдуть за популярністю ОС, що розробляються Microsoft. До такого висновку прийшли аналітики Gartner, за результатами проведеного дослідження.


Обидві компанії зазнають труднощів на ринку електроніки. Однак якщо Microsoft в даний час відмовилася від випуску власних смартфонів, то Apple зможе надолужити згаяне з випуском в цьому році радикально нового iPhone 8.

Аналітик Ранджит Атуол вивчив ситуацію і прийшов до висновку, що світовий ринок пристроїв застоюється. Продажі мобільних телефонів ростуть тільки в країнах, що розвиваються, а ринок персональних комп'ютерів, на його думку, досягає нижньої точки свого занепаду.

device-shipments-slip-1


Продажі Windows-пристроїв скорочуються п'ятий рік поспіль з 350 млн проданих ПК з 2012 року до 260 млн в 2016-му. У минулому році кількість випущених Windows-пристроїв ще перевищувало на 12 млн кількість поставлених iPhone, iPad, iPod touch і Mac - 260 проти 248 млн. Однак в 2017 році відбудеться переломний момент: загальна кількість проданих «яблучних» девайсів складе 268 млн, а пристроїв на Windows скоротиться до 252 млн.

В аналітичній компанії відзначають, що попит на «яблучні» гаджети вище, ніж на продукти компанії з Редмонда. «Microsoft утримується на плаву лише завдяки корпоративним і професійним користувачам», - відзначили в Gartner.

До 2019 року різниця за кількістю проданих iPhone, iPad, Mac і Windows-гаджетів стане ще вище - 285 млн проти 257 млн.