​У Мережі з'явився сайт, який «вбиває» iPhone, iPad і Mac

26 января 2016

У Мережі з'явився сайт, який «вбиває» iPhone, iPad і Mac

Веб-розробники запустили сайт, який виводить з ладу будь гаджети Apple - iPhone, iPad і Mac. Відкриття спеціально підготовленої сторінки в Safari призводить до зависання оглядача, а потім і самого пристрою.

У соціальних мережах набирає популярність розсилка з адресою CrashSafari.com. Користувачам iOS-пристроїв під будь-яким приводом пропонують відкрити посилання, після чого він «відключається» на кілька хвилин. На Mac в такі моменти з'являється «райдужне колесо» смерті. Якщо браузер не закрити відразу, комп'ютер повністю зависає.Секрет сайту досить простий. Сторінка містить заголовок «What were you expecting?» І невеликий JavaScript-код. Останній тисячу разів звертається до HTML5 History API, що призводить до зависання Safari.

Збій з History API відбувається на новітніх iOS 9.2.1 і OS X 10.11.3, а також на більшості попередніх версій операційних систем Apple. Спроба відкрити посилання в Chrome або Firefox приводить до короткочасного зависання програм, перш ніж браузер запропонує зупинити сценарій. На Safari механізм блокування не спрацьовує.