​Вийшло оновлення watchOS 2.2 для Apple Watch з новим додатком Карти і підтримкою української мови

21 марта 2016

Разом з накопичувальними оновленнями iOS 9.3 і OS X El Capitan 10.11.4 El Capitan користувачам стала доступна для завантаження нова версія операційної системи watchOS 2.2, призначена для смарт-годин Apple Watch.

Головною зміною в watchOS 2.2 стало новий додаток Карти і нові мови інтерфейсу, включаючи український. У нинішньому вигляді додаток Apple Maps на старті показує поточне місце розташування користувача. Натискання на екран зусиллям відкриває кнопки для пошуку, відображення контактів і міського транспорту. Починаючи з версії watchOS 2.2 програма працює за іншим сценарієм: також як в Google Maps для Apple Watch еппловскій карти демонструють ярлики для швидкої навігації до будинку і роботі.

Крім оновленого додатка Apple Maps з релізом watchOS 2.2 з'явилася можливість підключати до одного iPhone під контролем iOS 9.3 кілька примірників Apple Watch. Смартфон автоматично встановлює пару з тими годинами, які користувач надягає на зап'ясті.

За словами розробників, оновлення watchOS 2.2 дозволяє програмістам простіше і швидше створювати софт, виконуваний на Apple Watch, а також використовувати датчики і колесо Digital Crown. Програмістам став доступний повний набір інструментів, компіляторів та фреймворків, включаючи Xcode IDE і інструменти аналітики.

Всі особливості watchOS 2.2 для Apple Watch:

  • В даному оновленні представлені підтримка створення пар із кількома годинами на iPhone, поліпшення в програмі «Карти» і підтримка нових мов. У релізі також містяться додаткові поліпшення і виправлені помилки.
  • Додана підтримка створення пар з декількома годинами Apple Watch на одному iPhone.
  • У програмі «Карти» додана функція «Поруч», що дозволяє здійснювати пошук найближчих місць за такими категоріями, як Їжа, Покупки і багато іншого.
  • Додана підтримка каталонського, хорватського, словацького, румунського і українського в якості мов системи.
  • Додана підтримка диктування для каталонського, хорватського, словацького, румунського, української та англійської (для Саудівської Аравії, ОАЕ і Індонезії) мов.
  • Додана підтримка Siri для івриту, малайського і фінського мов.
  • Збільшено частоту фонових вимірів пульсу при знаходженні користувача в спокійному стані.

Головним завоюванням основного релізу watchOS 2, відзначимо, стала підтримка додатків, що виконуються безпосередньо на Apple Watch, а також можливість використовувати датчики смарт-годин і цифрову коронку Digital Crown. Апдейт також включає нові варіанти оформлення циферблату, в тому числі можливість встановити в якості фонового зображення будь-яку картинку або оболонку, функцію Time Travel, підтримку декількох кольорів для створення замальовок за допомогою функції колеса і можливість заносити користувачів в обране з основного розділу.

Роль програмної оболонки SpringBoard, що забезпечує взаємодію з iPhone, у випадку з Apple Watch грає спеціальна надбудова під назвою Carousel. Встановити оновлення 2.2 можна з програми Watch, зайшовши в розділ Основні -> Оновлення.