​Возняк: Ніхто не виганяв Стіва Джобса з Apple, - він пішов сам

16 сентября 2015

Відома історія про те, що Стів Джобс буввідсторонений від управління Apple, через конфлікт з Джоном Скаллі, не відповідає дійсності. Про це написав у Facebook співзасновник компанії Стів Возняк.

«Ніхто не змушував Джобса іти з компанії. Він пішов сам, - написав Возняк. - Після провалу Macintosh, на який Стів покладав великі надії, він втратив колишнє відчуття величі, йому не вдалося домогтися свого ».

Коментарі Возняка з'явилися в самий розпал дискусії на тему фільму «Стів Джобс», режисером якого виступив Денні Бойл. Воз назвав фільм кращою екранізацією життя легендарного бізнесмена з часів «Піратів Силіконової долини».

Реальна історія про те, що ж саме послужило причиною звільнення засновника Apple може так і залишитися в таємниці. Хоча сам він прокоментував ту ситуацію в далекому 2005 році, виступаючи перед студентами Стенфордського університету.

«Ми щойно випустили наш кращий винахід - Макінтош, - а за рік до цього мені виповнилося всього 30. І раптом мене звільняють, - розповідав Джобс. - Як можна бути звільненим з компанії, яку ти заснував? Apple, розвивалася, і ми наймали багато талановитих людей, здатних вести справи. Перший рік все йшло добре, але потім наше бачення майбутнього стало розходитися все більше, і ми посварилися. Рада директорів зайняв сторону Скаллі. Так, в 30 років мене звільнили ».

Той самий Джон Скаллі, призначений генеральним директором компанії Apple замість Джобса, висловлював свою точку зору про минулі події. Що цікаво, саме ця трактування найбільш відповідає версії Возняка.

«Це трапилося після висловленого Стіву думки про те, що проект « Макінтош » стає збитковим. Його не звільняли, а просто попросили залишити відділ з розробки Макінтошів. Він взяв відпустку і раніше залишався головою правління. Ніхто не виганяв його, але він так і не пробачив мені відсторонення від роботи з Mac », - повідав в інтерв'ю Скаллі.

Коментуючи події у фільмі, Возняк заявив: «Картина вийшла по-справжньому якісною. Я навіть не можу причепитися до тих сценам, в яких знявся Енді Хетцфельд в моєї ролі. Фільм не намагається претендувати на достовірність з гранично точним викладом подій, але він змусить вас зрозуміти, що відчував Джобс і все навколо нього ».

Фільм «Стів Джобс» вперше був показаний на початку вересня на кінофестивалі в американському Теллерайд. Головну роль у фільмі виконав Майкл Фассбендер, що неодноразово піддавався критиці за відсутність зовнішньої схожості з Джобсом. Незважаючи на це, журналісти позитивно оцінили гру актора. І вже якщо Возняк так високо оцінив картину, ймовірно, це дійсно якісний продукт. На великих екранах прем'єра відбудеться в жовтні 2015 року.