​Як співробітник Apple виступив проти Стіва Джобса - і був винагороджений

9 февраля 2016

Як співробітник Apple виступив проти Стіва Джобса - і був винагороджений

У 1985 році Донна Дубінскі була менеджером середньої ланки в корпорації Apple. У тому ж році чолі компанії, Стіву Джобсу, прийшла в голову думка про те, що всю стратегію по дистрибуції [організація збуту товару] потрібно терміново міняти ...

Нова стратегія Джобса була як сміливою, настільки і ризикованою. Стів вирішив закрити всі шість складів Apple в США і перейти до системи just-in-time, при якій комп'ютери збиралися на замовлення і доставлялися клієнту через службу доставки FedEx.

Проаналізувавши план, Дубінскі прийшла в жах - вона було впевнена, що її начальник зробить колосальну помилку, яка може поставити хрест на майбутньому Apple.

«У моєму розумінні успіх Apple залежав від успіху дистрибуції», говорила вона.

У 1985 році корпоративна культура Apple переживала не найкращі часи. Джобс боровся за контроль над компанією з Джоном Скаллі і вкладав всі зусилля в проект Macintosh, за яким, як він вважав, стояло майбутнє Apple. Серед іншого проект передбачав і створення фабрики, яка випускає нові «макінтоші» на замовлення, її придумав і просував сам Джобс. Але Дубінскі не рахувала таке виробництво хорошою ідеєю - в своїй статті для Harvard Business School вона навіть назвала її «повним нерозумінням нашого бізнесу».

У той час Дубінскі була топ-менеджером, і спроба суперечити запальному Джобсу могла коштувати їй кар'єри. Але у неї були заощадження на випадок звільнення. І Донна висунула ультиматум: якщо їй не дадуть 30 днів на те, щоб сформувати контрпропозицію з питання, вона звільниться.

Її аргументи виявилися більш ніж переконливими - і захоплений сміливістю дівчини Джобс підвищив Донну до менеджера відділу програмного забезпечення Apple.

Після відходу з компанії в 1991 році Дубінскі сама стала генеральним директором (Palm Computing), а потім заснувала компанію Handspring. Остання відома тим, що в 2002 році створила Treo - один з перших смартфонів у світі.

Донна згадує, що після анонса «розумного» телефону зустрілася зі Стівом. Під час бесіди той зізнався:

«Ніколи в житті я б не взявся за те, щоб зробити смартфон».

Але життя, як відомо, розпорядилася інакше - в 2007 році Джобс представив iPhone, який підніс компанію на раніше небачені висоти. А фахівець з дистрибуції - в той час їм був Тім Кук - сьогодні очолює його компанію. Важлива посаду, однак ...