​Як вибрати якісний і недорогий Lightning-кабель: тест 16 найпопулярніших моделей

23 декабря 2015

Як вибрати якісний і недорогий Lightning-кабель: тест 16 найпопулярніших моделей

Чи всі Lightning-кабелі однакові? Чому ціни на провід можуть відрізнятися в кілька разів? Який кабель краще купити? Фахівці iXbt вирішили відповісти на ці питання практичними прикладами і експериментами. Дослідження присвячене звичайним споживачам, які знайомі з фізикою в рамках шкільної програми. Але результати тестів можуть бути цікаві і просунутим користувачам.

Коли-небудь ви зіткнетеся з тим, що ваш оригінальний кабель Lightning при частому використанні надорвётся близько роз'єму Lightning. Нічого особистого тільки бізнес. А бізнес на аксесуарах може бути дуже прибутковим. Що може бути простіше, ніж купити такий же оригінальний кабель Apple натомість? Ви заходите в магазин або сайт магазину і бачите, що кабель від Apple коштує від 1200 рублів (в офіційно американському магазині 19 доларів). Когось ця ціна змусить задуматися, чому шматок дроту коштує так дорого? При цьому поруч лежать десятки кабелів Lightning від інших виробників як іменитих, так і безіменних, вартість від 150 рублів до декількох тисяч. Виробників, які випускають такі кабелі під різними брендами, сотні, а може й тисячі. Любителі китайського шопінгу виявлять, що всі великі китайські майданчики пропонують Lightning кабелі від 50 центів за кілограм штуку. Варіантів сотні. А пропозицій «100% New Original Genuine Real Authentic Apple Lightning» в упаковці з усіма наклейками від 3 доларів за штуку взагалі немає кінця. І що вибрати?

У продажу є як сертифіковані, так і несертифіковані кабелі. Більш того, ринок повний підробок під найпопулярніші бренди (наприклад, Apple, Belkin та ін.). З несертифікованими кабелями Lightning є ще один нюанс. В роз'єм Lightning вбудований чіп аутентифікації, за допомогою якого компанія Apple намагається боротися з несертифікованими аксесуарами. Раніше можна було зіткнутися з тим, що кабель переставав працювати після оновлення iOS, пристрій повідомляло про несертифікованому аксесуарі. Але китайські виробники давно вже навчилися обходити цю «проблему», подібні повідомлення стали рідкістю.

Оригінальний кабель від Apple (MFi)

З цим кабелем знайомі всі. Кабель тонкий, середня жорсткість. Довжина 1 метр. Будемо називати його «Apple». Невелика рекомендація з купівлі цього кабелю. Це самий підробляється Lightning-кабель. Продавці на eBay із задоволенням продадуть вам такий кабель за 3 долари у фірмовій упаковці, враховуючи, що в офіційному магазині Apple він коштує 19 доларів. Купувати такий кабель потрібно тільки в авторизованому магазині, щоб знизити ризик покупки підробки.

Оригінальний кабель від Apple після пари років активного використання (MFi)

Без надірваного кабелю тест буде неповним. Таку картину виділи багато споживачів продукції Apple. Кабель абсолютно робочий, але виглядає він не дуже приємно. Тест покаже, чи змінюються характеристики пошкодженого кабелю. Будемо називати його «Apple U».

Один з найдешевших кабелів з Aliexpress

Цей кабель був куплений на Aliexpress за 0,67 доларів. У нього було пару десятків тисяч продажів і рейтинг вище 96%. До моменту публікації статті лот був знятий з сайту (але аналогічних лотів повно). Кабель плоский, дуже тонкий, навіть просвічується. На пластиковому корпусі присутні задирки. Існують різні забарвлення. Довжина 1 метр. Будемо називати його «Red».

Кабель KALUOS (MFi)

Цей кабель продається буквально скрізь. Він присутній на всіх великих торгових майданчиках, навіть у популярних і авторитетних не китайська онлайн-магазинах. Коштує дешево, близько 3 доларів. Зовнішній вигляд і якість просто приголомшливі. Товстий кабель середньої жорсткості, нейлонова обплетення, алюмінієвий корпус роз'ємів - коли береш його в руки, створюється відчуття дуже якісного і дорого продукту, яким хочеться користуватися. Існують два забарвлення: срібна та золота. І дві довжини. З сертифікацією MFi виникли дивацтва. Скрізь зазначено і коштують логотипи MFi, але в базі Apple цього бренду немає. Будемо називати цей кабель «KALUOS».

Кабель Belkin (MFi)

Основна проблема цього кабелю - величезна кількість підробок. Т.к. бренд неймовірно популярний, цей кабель потрапив під удар армії підробок. Відрізнити оригінал від підробки дуже складно (навіть упаковка повністю скопійована). У нас коштує від 500 рублів до декількох тисяч. На різних торгових майданчиках від 2 долари. У авторитетних онлайн-магазинах від 10 доларів. В офіційному магазині 19 доларів. На eBay коштує 4 долари. Все прийшло в фірмовій упаковці. Продавець клятвено божився, що кабель оригінальний від Belkin. Кабель товстий, середньої жорсткості. Довжина 1,2 метра. Роз'єм Lightning як на MFi кабелях (у дешевих кабелів зазвичай роз'єм відрізняється). Враховуючи ціну, ніяких сумнівів, що це підроблений кабель.

Кабель Lemfo (MFi)

Кабель сертифікований MFi, є в базі Apple. І не просто сертифікований, а є повною копією оригінального кабелю від Apple (компанія представляє шаблон). Відрізнити від оригінального кабелю Apple можна тільки за логотипом lemfo і відсутності напису «Designed by Apple ...» на самому кабелів. Та ж товщина, та ж жорсткість, ті ж роз'єми без відзнак. Довжина 1 метр. На JD коштує 10 доларів. Кабель продається в багатьох інших магазинах, наприклад, в Amazon він коштує 8 доларів. Будемо називати його «Lemfo».

Кабель від YourCharger

Довжина 2 метри. Кабель товстий і дуже гнучкий. Купити його можна тільки на eBay за 8 доларів. Там же доступний білий колір і різні довжини, аж до 5 метрів. Цей кабель призначений тільки для зарядки (всі дроти всередині тільки для харчування), синхронізувати дані з ним не можна. Будемо називати його «YourCharger».

Кабель SNOWKIDS (MFi)

Сертифікований кабель, присутній в базі Apple. Кабель товстий, середньої жорсткості. Роз'єми масивні. Довжина 1,3 метра. В руках створює відчуття якісного продукту. На JD - 10 доларів. У Китаї локально його можна купити за 6 доларів. У комплекті є «липучка» для укладання кабелю. Будемо називати його «Snowkids».

Кабель Nillkin

Бренд популярний. Тисячі продажів на багатьох майданчиках і рейтинг покупців під 100%. На майданчику Aliexpress обійдеться в 4,5 доларів. Якісна упаковка із секретним кодом для перевірки оригінальності (як у Xiaomi). Кабель плоский, товстий і гнучкий. Є невеликі задирки на роз'ємах, але в руках створює відчуття дуже якісного продукту. Довжина кабелю 1,2 метра. На кабелі є ремінець для укладання кабелю. Доступні різні забарвлення. Кабель не має сертифікації MFi, ніде про це не написано і базі бренд відсутня. Будемо називати його «Nillkin».

Потрійний кабель

Кабель безіменний, 23 см. Потрійний - microUSB, Lightning, Apple 30-pin. Тканинна оплетка. Товщина середня, гнучкий. Будемо називати його «Потрійний».

Кабель ESK (MFi)

Сертифікований кабель MFi, присутній в базі Apple. Але на самому кабелі ніяких лейблів і логотипів немає. Повна копією оригінального кабелю від Applе (зроблений за шаблоном). Відрізнити неможливо, тільки по відсутності напису «Designed by Apple ...» на самому кабелі. Довжина 1 метр. На JD можна знайти 10 доларів. Будемо називати його «ESK».

Кабель Biaze (MFi)

Цей кабель обійдеться на Aliexpress в 6 доларів. Продається без імені, просто «сертифікований MFi кабель», були присутні фотографії «підтвердження». Рейтинг покупців 100%. Після отримання на кабелі виявився логотип Biaze. У базі Apple цього бренду немає. З першого погляду може здатися, що це 100% копія оригінального кабелю Apple (виконаний за шаблоном), але при порівнянні виявилося, що кабель Biazе тонше. Довжина кабелю 1 метр. Будемо називати його «Biazе».

Просто дешевий кабель №1

Цей кабель продається за 0,62 долара на Aliexpress. Головна задача була знайти найдешевший кабель, який схожий на кабель Apple. Найпопулярніший кабель Lightning на Aliexpress - більше сорока тисяч продажів, рейтинг покупців вище 95%. Чи не кабель, а мрія. Він схожий на кабель Apple, але відмінності видно відразу. Роз'єми в деталях відрізняються, сам кабель тонше. Довжина кабелю 1 метр. Будемо називати його «Fake 1».

Просто дешевий кабель №2

Цей кабель можна купити в Москві за 200 рублів. Шукали найдешевший кабель оффлайн: «Дайте мені найдешевший кабель, iPhone заряджати». Він схожий на кабель Apple, але відмінності видно відразу. Роз'єми в деталях відрізняються, сам кабель тонше. Довжина кабелю 1 метр. Будемо називати його «Fake 2».


Довгий дешевий кабель

Цей кабель куплений дуже давно за 1 долар на eBay. Довжина кабелю 2 метри. Цей кабель і YourCharger - найдовші в огляді. Кабель схожий на кабель від Apple, але відмінності видно відразу. Роз'єми в деталях відрізняються, сам кабель тонше. Будемо називати його «Fake 3».


Кабель micro-USB LG і перехідник Lightning

Кабель від LG, з досвіду, - один найкращих micro-USB кабелів. Існує багато різних перехідників (у тому числі і сертифікованих). У даному огляді будемо використовувати найдешевший несертифікований перехідник за 0,5 долара. Будемо називати кабель «LG».


Експеримент

В рамках експерименту використовувалося зарядний пристрій Tronsmart TS-UC5PC. За допомогою навантажувального модуля (потужність розсіювання 10 Вт) перевірялася вихідна потужність у кабелів. Результати тесту показали, які кабелі мають менший загальний опір (самі дроти, роз'єми, пайка).


Apple: 4,52 В, 1,69 А, 7,64 Вт

Apple U: 4,41 В, 1,65 А, 7,26 Вт

RED: 3,6 В, 1,34 А, 4,82 Вт

Belkin: 4,18 В, 1,57 А, 6,56 Вт

YourCharger: 4,29 В, 1,6 А, 6,86 Вт

Nillkin: 4,40 В, 1,64 А, 7,22 Вт

Lemfo: 4,54 В, 1,69 А, 7,67 Вт

KALUOS: 3,95 В, 1,47 А, 5,8 Вт

Biaze: 4,21 В, 1,57 А, 6,60 Вт

Snowkids: 4.61 В, 1,72 А, 7,93 Вт

Fake 3: 3,2 В, 1,19 А, 3,81 Вт

Потрійний: 4,51 В, 1,68 А, 7,58 Вт

ESK: 4,20 В, 1,56 А, 6,55 Вт

Fake 1: 3,69 В, 1,37 А, 5,06 Вт

Fake 2: 4,09 В, 1,52 А, 6,22 Вт

LG: 4,38 В, 1,63 А, 7,14 Вт

Snowkids виявився беззаперечним лідером, він має мінімальний опір з тестованих:


Заміри сили струму при зарядці iPad

Тільки 4 кабелю з 16 забезпечують силу струму 2,01 А. Всі інші не дозволяють споживати iPad струм граничної сили. Що це означає? Якщо грубо говорити, то, наприклад, з кабелем RED ваш iPad буде заряджатися в 2,25 разів довше, ніж з кабелями: Apple, Lemfo, Snowkids.


Висновки

З тіста тільки 4 кабелю з 16 забезпечують силу струму граничну для iPad mini: Apple (MFi), Snowkids (MFi), Lemfo (MFi), потрійний кабель. Чи гарантує наявність логотипу MFi, що ви отримаєте кабель максимальної якості, який забезпечить зарядку пристрою з граничною силою струму? Не гарантує, але шанси придбати якісний кабель підвищуються.

Чи гарантують відсутність сертифікації MFi виникнення проблем з зарядкою або передачею даних? Абсолютно всі кабелі з огляду без проблем заряджали iPad і iPhone з iOS 9.2 без будь-яких повідомлень про несертифікованих аксесуарах. Абсолютно всі кабелі з огляду забезпечували підключення до персонального комп'ютера для передачі даних без попереджень.

Якщо вам потрібен кабель і ви готові легко розлучитися з 1500 рублів, то спокійно купуйте оригінальний кабель Apple в будь-якому авторизованому магазині. Ви отримаєте відмінну якість (на пару років, поки він знову не надорвётся) без компромісів.

Якщо ви хочете купити кабель подешевше, то загальні рекомендації до покупки наступні: на упаковці повинен бути присутнім логотип MFi (Made for iPod, Made for iPhone, Made for iPad); переконайтеся, що бренд є в базі Apple; кабель повинен коштувати дорожче 5 доларів (з урахуванням відрахувань і якісних компонентів).

Кабель Snowkids є абсолютним лідером в огляді. Він перевершив за виміряним характеристиками всі кабелі в огляді, в тому числі і оригінальний кабель від Apple. З цим кабелем ви зможете заряджати будь-який пристрій від Apple з граничною вихідною потужністю, а з перехідником легко зможете заряджати будь-які пристрої без істотних втрат.