​Як визначити ступінь зносу батареї MacBook

14 марта 2016

Ноутбуки компанії Apple відрізняються хорошими показниками часу автономної роботи, але акумулятори MacBook, на жаль, не вічні. Через певну кількість циклів зарядки вони втрачають свою ємність, а згодом вимагають заміни. Операційна система OS X безперервно відстежує стан батареї, тому користувачі Mac завжди можуть визначити ступінь зносу акумулятора і його потрібно замінити.

Навіщо перевіряти стан акумулятора Mac

Чим інтенсивніше використовується акумулятор MacBook, тим швидше він зношується. Бути в курсі його стану і технічної справності дуже важливо, інакше користувач ризикує втратити працездатного ноутбука в самий невідповідний момент.

Перевірка буде особливо актуальна у випадках, коли час автономної роботи пристрою скоротилося або при підключенні кабелю не починається процес зарядки.

Як перевірити стан акумулятора Mac

Щоб відкрити меню з інформацією про акумулятор, натисніть на клавіатурі клавішу Option (Alt) і клікніть по значку індикатора заряду батареї в рядку меню OS X.

Як бачите, система відображає поточний стан. Статус «нормальне» означає, що акумулятор функціонує без будь-яких відхилень. Якщо ваш комп'ютер далеко не новий, то ви можете тільки радіти такого стану батареї. Швидше за все, ви використовуєте свій ноутбук дбайливо і турбуватися нема про що.

Акумулятор може мати одне з наступних станів:

Нормальне. Акумулятор функціонує нормально.

Термін експлуатації закінчується. Це означає, що акумулятор вже зношений. Ймовірно, що в такому стані він працює від одного заряду менший час, ніж спочатку. Побачивши це попередження, можна не хвилюватися, так як батарея працює справно. Проте, акумулятор в найближчому майбутньому доведеться замінити.

Потрібна заміна. Акумулятор функціонує нормально, але зберігає заряд значно гірше, ніж новий акумулятор. До заміни такий акумулятор можна використовувати без шкоди для комп'ютера.

Потреба у технічному обслуговуванні. Батарею в такому стані краще негайно замінити. Вона може бути пошкоджена і схильна до перегріву. Несправний акумулятор може нанести шкоду або іншим компонентам MacBook.

Що щодо циклів заряду батареї?

Використання акумулятора ноутбука Mac кількісно виражається числом циклів перезарядки. Один цикл перезарядки відповідає повному використанню заряду акумулятора, але це не означає, що акумулятор заряджався рівно один раз. Наприклад, ноутбук міг використовувати однаковий годину або більше протягом дня до вичерпання половини заряду, а потім був повністю перезаряджаючи. Якщо ви робили те ж саме на наступний день, це зараховується як один цикл зарядки, а не як два. Щоб виконати один цикл, може знадобитися кілька днів.

Mac відстежує кількість циклів перезарядки. Батареї більшості сучасних MacBook, MacBook Air і MacBook Pro підтримують близько 1000 циклів, але в залежності від конкретного пристрою і умов його експлуатації їх кількість може скоротитися і до 300, після чого акумулятора потрібна заміна.

Тепер ви знаєте, як перевірити стан батареї MacBook. Регулярно перевіряйте стан акумулятора, щоб убезпечити себе від несподіваних і неприємних поломок.