​Експерти прогнозують різке зростання атак на iPhone і iPad в 2016 році

26 ноября 2015

Експерти прогнозують різке зростання атак на iPhone і iPad в 2016 році

Згідно з прогнозом Lookout Security, в 2016 році користувачі зіткнуться з різким зростанням кібератак, заснованих на вразливості в операційній системі iOS. iPhone і iPad поступово набувають функціонал, властивий персональним комп'ютерам, приміром, у 12,9-дюймового планшета Apple з'явилася клавіатура, пояснюють фахівці.

«Ми не вважаємо, що атаки з App Store стануть нормою. Тим не менш, ми очікуємо зростання числа атак на корпоративні iOS-пристрої, враховуючи збережені на них великі обсяги даних і той факт, що за допомогою мобільних гаджетів можна отримати доступ до іншої важливої інформації », - цитує Securitylab заяву Lookout.

Найімовірніше, кібератаки будуть комбінованими і включати використання шкідливих додатків, експлуатацію вразливостей в легітимних програмах і операційних системах, а також соціальну інженерію.

Також фахівці вважають, що користувачі як і раніше будуть створювати собі неприємності, встановлюючи слабкі паролі на сайтах і в облікових записах. Одним із способів вирішення цієї проблеми є повсюдна реалізація двофакторної аутентифікації, і в майбутньому році використання і доступність цієї функції буде рости.

«В даний час паролі є, мабуть, самої основною проблемою в інтернеті. Слабкі паролі, використання одних і тих же паролів на різних сайтах і відновлені паролі, які можуть отримати особи з доступом до електронної пошти користувача, роблять їх своєрідною ахіллесовою п'ятою навіть для тих, хто серйозно ставиться до власної безпеки », - додають у Lookout.

У жовтні цього року Lookout виявила зразок шкідливого ПО, инфицирующего iOS-пристрої як з джейлбрейком, так і без нього. Жертвами YiSpecter ставали користувачі в Китаї і на Тайвані.

Інфікувавши пристрій, шкідливе ПЗ може встановлювати небажані програми, завантажувати додатки та замінювати ними легітимні програми, відображати на весь екран небажану рекламу, змінювати закладки і пошукову систему за умовчанням в Safari, відсилати інформацію користувачів на свій сервер, автоматично відновлюватися після того, як користувач вручну видалив його.