​Журналісти: Surface Book міг би бути кращим конкурентом MacBook Pro

22 октября 2015

Журналісти: Surface Book міг би бути кращим конкурентом MacBook Pro

Журналісти зарубіжних видань опублікували рецензії на Surface Book - флагманський гібрид компанії Microsoft. Оглядачі The Verge впевнені: якби це був ноутбук, то він був би кращим Windows-лептопом і серйозним конкурентом MacBook Pro.

Ключова особливість Surface Book - дисплей-планшет, який відокремлюється від базової частини, відзначає Lookatme. Основні компоненти - процесор на ядрі шостого покоління Skylake і оперативна пам'ять - знаходяться в планшеті, тому в такому стані він не втрачає потужності. У базовій частині залишаються тачпад, клавіатура, два порти USB 3.0, DisplayPort, SD, а також виділена відеокарта NVIDIA (є не у всіх моделях). У моделях з інтегрованою відеокартою працює Intel HD Graphics +5200 (і старше). Ноутбук коштує від $ 1499 до $ 3 199. В останнього процесор Intel Core i7, 16 ГБ оперативної пам'яті, виділена відеокарта і 1 ТБ SSD.

Корпус Surface Book зроблений з магнію. На дотик він здається м'яким і не таким грубим, пише The Verge, порівнюючи його з MacBook Pro. У зборі ноутбук важить близько 1,6 кг, а планшетна частину окремо - близько 720 грам. Відкрити Surface Book однією рукою не вийде - верхню і нижні частини фіксують магніти, тому щоб підняти планшет, потрібно притримувати низ.

У ноутбука 13,5 дюймовий екран із співвідношенням сторін 3: 2 і дозволом 3000 × 2000 пікселів (більше, ніж на MacBook Pro і iPad Pro). Візуально він здається вище, ніж на інших ноутбуках. Це не дуже зручно при перегляді фільмів (залишаються широкі чорні смуги), але чудово підходить для читання тексту. Дисплей похвалили всі оглядачі: у нього великі кути огляду, хороша контрастність і перенесення кольорів.

Шарнірна петля ноутбука компенсує тиск важкої планшетній частини і не дає конструкції завалитися назад при великих кутах відкриття. У відкритому стані вона збільшує площу підстави на 1,3 см (у складеному стані має розміри 232,1 × 312,3), підрахували в Mashable. У петлі є граничний кут розкриття, але він досить великий.

Через розмірів ноутбук виглядає трохи непропорційно, якщо тримати його на колінах. Якщо людина з Surface Book на колінах буде рухатися, то екран почне погойдуватися. Оскільки він важить 720 грам петля не може його повністю зафіксувати. Те ж відбудеться, якщо торкатися його пальцем в режимі ноутбука.

Клавіатура Surface Book також сподобалася авторам чотирьох видань, зокрема, через оптимального для друку відстані між клавішами. Хід клавіш виявився відносно невеликим, тому до клавіатури доведеться звикати кілька днів.

Скляний тачпад Surface Book назвали кращим, який на даний момент є серед Windows-ноутбуків і може конкурувати з трекпадом MacBook. Але помітні западання при прокручуванні в браузерах Chrome (такі ж є майже на всіх ноутбуках з Windows) і Edge. У Microsoft пообіцяли випустити оновлення, яке вирішить проблеми з прокруткою в Chrome. У Wired іноді після повторного під'єднання планшетній частини до базової з екрану пропадав курсор. Щоб повернути його назад, потрібно було від'єднати і знову прикріпити планшет.

Зазор, який утворюється між планшетом і базовою частиною в складеному стані став головною причиною для претензій. По-перше, це робить ноутбук громіздким. По-друге, коли ноутбук носиш у сумці, в нього забивалася пил і дрібне сміття, тому його доводиться чистити щодня.

Всі оглядачі відзначили високу продуктивність. Microsoft не вважає його ігровим ноутбуком, а потужності розраховував для роботи в Adobe Premiere або Lightroom. У Уланоффа ноутбук без затримок відкрив повністю відрендерене модель двигуна в AutoCAD 360. По тестах Geekbench він іноді показував продуктивність в 1,5 рази більше, ніж у MacBook Pro зі схожими характеристиками, в інших випадках макбук закінчував з кращим результатом.

Редактори Wired і Mashable вирішили, що дорогі моделі з виділеною відеокартою не стоять додаткових витрат. Wired порахував, що за такі гроші можна знайти пристрої з кращого графічною продуктивністю, редактор Mashable не побачив в цьому сенсу, оскільки пересічній продуктивності вистачало для всіх завдань.

Microsoft заявила час роботи від одного заряду до 12:00 (при певному режимі використання). Під час тесту The Verge в Chrome ноутбук протримався 13 годин (модель з інтегрованою відеокартою), а при тесті на комбіновану роботу (постійно відкритий браузер з Twitter, Adobe Photoshop, фільми) близько 7:00. Тести Wired показали до 9:00, а Mashable- до 7-8 годин. Останній зміг отримати 12:00 роботи тільки при перегляді фільмів.

Стилус з 1024 ступенями натискання пом'якшав (ніж у SurfacePro 3), добре ковзає і взаємодіє з екраном (для порівняння: у Wacom Intous Pro - 2048 ступеня). При малюванні можна помітити затримку між штрихом по екрану і його відображенням. Це може перешкодити ілюстраторам, але для нотаток не грає ролі. Редактор TechCrunch порахував затримку проблемою Windows, а не ноутбука. Планшет може відрізнити натискання пера від долоні (стилус працює з Bluetooth), тому під час малювання на екран можна спертися, щоб рука не втомлювалася.

Проте користуватися тільки пером не вийде через недосконалість програмної частини, зазначив Уоррен, у якого не вийшло відправити листа і сторінку з OneNote, користуючись одним стилусом.

У двох редакторів за час тестування з'являлися «сині екрани смерті». Microsoft заявила Уоррену, що це проблема SSD, і пообіцяла виправити її на конкретних моделях. Уланофф, який користувався моделлю не для продажу, вирішив, що питання в роботі драйвера Intel HD Graphics.

Всі рецензенти назвали Surface Book хорошим пристроєм на Windows. TechCrunch побачив у ньому ноутбук для тих, кому потрібна техніка з «повною віддачею», а не для виходу в інтернет. The Verge через зазору між планшетом і базою порадив Microsoft або зробити звичайний ультрабук без зазору, або вирішити це питання. У такому вигляді, написав Уоррен, Surface Book залишається гарною ідеєю і в цьому сенсі не є конкурентом MacBook Pro. Wired вирішив, що це ноутбук, для якого створювалася Windows 10, але вказав на проблеми у взаємодії двох частин. Mashable назвав його швидкої і безкомпромісній моделлю з планшетом в якості бонуса.

У SlashGear вважають, що Surface Book буде виключно нішевим продуктом через цінової політики Microsoft. Однак компанія все одно заслуговує овації за чудову якість збірки і стикувальний механізм док-станції.