​ЗМІ: iPhone 7 отримає дисплей True Tone, бездротові навушники і другий динамік замість 3,5-мм роз'єму

14 апреля 2016

Восени Apple представить новий флагманський смартфон iPhone 7. Проте, вже сьогодні завдяки численним витокам інформації ми можемо скласти уявлення про те, якою буде новинка, ніж саме вона буде відрізнятися від попередників і конкурентів. У середу японський блог Mac Otakara, що спеціалізується на витоках Apple, розкрив головні козирі нового смартфона.

Другий динамік замість аудиовхода

3,5-мм аудіо вихід iPhone 7 більше не потрібен - так, якщо вірити інсайдерам, вирішили в Apple. Про це стало відомо ще в листопаді, а тепер цю інформацію підтвердив Mac Otakara. Нинішні iPhone вже підтримують висновок звуку через роз'єм Lightning, на ринку є кілька моделей навушників з такою функцією.

Безпровідні навушники

Гарнітура, яка буде поставлятися в комплекті з iPhone 7, отримає Lightning-роз'єм замість звичного 3,5-мм. Тим мільйонам користувачів, які віддають перевагу сторонні навушники з більш високою якістю звуку, доведеться витратитися на перехідники, зовнішні підсилювачі з підтримкою Lightning або використовувати бездротове з'єднання.


Apple запропонує і власне рішення - бездротову альтернативу штатним навушників, причому вельми оригінальну. Оригінальність у тому, що аксесуар буде обходитися взагалі без проводів, представляючи собою два нічим не поєднані навушника внутріканального типу. Важливим елементом при цьому буде вбудований Lightning-коннектор, який дозволить заряджати акумулятор «затичок» безпосередньо від роз'єму смартфона. Можливо, навушники назвуть AirPods - цю торгову марку Apple вже зареєструвала.

Smart Connector

Вперше в смартфонах Apple з'явиться роз'єм Smart Connector, який вже є у iPad Pro. Цей коннектор забезпечує двосторонній обмін даними та живлення і дозволяє підключати до планшетному комп'ютеру зовнішні аксесуари. В асортименті Apple є клавіатура Smart Keyboard з підтримкою Smart Connector.

З якою метою на iPhone потрібен Smart Connector? Справа в тому, що рішення Apple відмовитися від 3,5-мм роз'єму для навушників в смартфоні означає, що у користувачів не буде можливості слухати музику в навушниках або через зовнішню акустику одночасно з зарядкою пристрої. На виручку прийде магнітний коннектор або док-станція Apple з підтримкою Smart Connector. Це вирішить проблему з дефіцитом інтерфейсних роз'ємів в смартфоні. Джерела не виключають появи версії Smart Keyboard для iPhone 7.

Одна камера добре, а дві краще

Видання підтвердило розробку для майбутнього флагмана особливої системи зйомки, що використовує дві камери. Вона передбачає створення об'єктива з двома різними фокусними відстанями і двох сенсорів - це дозволить робити досить докладні знімки віддалених об'єктів, не втрачаючи в якості, як це відбувається при цифровому зумі.


Інші нові можливості криються в одночасному використанні двох фотокамер iPhone 7. Наприклад, під час зйомки відео однією камерою друга зможе робити фотографії не зменшеного, як зараз, а максимально можливого дозволу.

Дисплей True Tone

9,7-дюймовий планшет iPad Pro першим серед пристроїв від Apple отримав дисплей з підтримкою технології True Tone. Вона передбачає використання чотирьох особливих датчиків, які контролюють освітленість навколишнього середовища і підлаштовують колірну температуру монітора для ідеального сприйняття картинки.

За даними джерела, в iPhone 7 компанія Apple обмежиться двома сенсорами, які будуть розташовані у верхній частині смартфона. З необхідністю цього рішення навіть не потрібно сперечатися, перші рухи в цій площині Apple вже зробила з Night Shift в iOS 9.3.

Коли і за скільки?

Як і в попередні роки презентацію iPhone 7 варто очікувати на другий або третій тиждень вересня. Доларова ціна iPhone не зміниться - американські гроші продовжують зміцнюватися до інших світових валют, так що передумов для збільшення нинішньої ціни ($ 750 за повноцінну версію iPhone 6s з 64 ГБ вбудованої пам'яті або $ 650 за «бюджетну» 16-гігабайтну) немає.